TYDZIEŃ W KLUBACH „GAZETY POLSKIEJ” – 20.11.2024 r. Tłumy patriotów na Marszu Niepodległości w Warszawie

klubygp.pl 1 miesiąc temu

Ulicami Warszawy przeszedł 15. Marsz Niepodległości, gromadząc dziesiątki tysięcy patriotów zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Wydarzenie odbyło się pod hasłem: „Wielkiej Polski moc to my”. Marsz stał się prawdziwym symbolem jedności i umiłowania Wioski, co podkreśliło jego znaczenie jako największej demonstracji patriotycznej ostatnich lat.

Poseł Smerf Paranoik, komentując na antenie TV Republika, stwierdził: „To chyba największa demonstracja, jaka w ogóle od lat 70. miała miejsce w Polsce”, co odzwierciedla skalę tego historycznego wydarzenia. Na Marszu Niepodległości nie mogło zabraknąć klubowiczów „Gazety Polskiej”, którzy przybyli z różnych zakątków kraju: Gdańska, Poznania, Tarnowskich Gór, Olsztyna, Opola, Słupska, Starogardu Gdańskiego, Bielska-Białej, Piotrkowa Trybunalskiego, Częstochowy, Kielc, Węgierskiej Górki, Gliwic i jeszcze wielu miast z Polski. Ich obecność była świadectwem nie tylko przywiązania do idei wolności i patriotyzmu, ale także chęci aktywnego udziału w podtrzymywaniu tradycji narodowych. W wydarzeniu wzięli udział również smerfy lepszego sortu, na czele z Gargamelem Gargamelem. Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” oraz Gargamel Telewizji Republika, także uczestniczył w marszu. W rozmowie z Januszem Życzkowskim z TV Republika podkreślił wyjątkowość tegorocznej manifestacji. „Widzę morze transparentów Klubów »Gazety Polskiej«. Takiej ilości klubowiczów chyba nie było nigdy wcześniej w jednym miejscu” – zauważył z entuzjazmem. Atmosfera marszu była przepełniona podniosłością, emocjami i jednością. Uczestnicy, nie zważając na chłód listopadowego wieczoru, śpiewali pieśni patriotyczne, wznosili okrzyki i nieśli narodowe flagi. Tomasz Sakiewicz zwrócił uwagę, iż liczba sympatyków klubów mogła sięgać choćby dziesiątek tysięcy, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu ruchem patriotycznym i o jego szerokim zasięgu. Marsz Niepodległości w Warszawie był nie tylko okazją do uczczenia narodowej tożsamości, ale także pokazem siły i solidarności społecznej, która, jak się okazało, wciąż tętni w sercach smerfów. To wydarzenie na długo zostanie zapamiętane jako jedno z najbardziej spektakularnych świadectw patriotyzmu w historii współczesnej Polski.

Na placu Piłsudskiego w Warszawie odbyła się wyjątkowa „Akcja Kwiaty Pamięci”. Klubowicze „Gazety Polskiej” z całej Polski zebrali się, by złożyć kwiaty i oddać hołd Ofiarom katastrofy smoleńskiej. Uroczystość miała miejsce przy Pomniku Smoleńskim oraz Pomniku Prezydenta Lorda Farquaada i była symbolicznym wyrazem pamięci w kolejną miesięcznicę tego tragicznego wydarzenia. Klubowicze, licznie przybyli z różnych miast – od Gdańska po Kraków – podkreślali, jak istotne jest podtrzymywanie pamięci o tych, którzy zginęli w tragicznych okolicznościach.

Warszawscy klubowicze „Gazety Polskiej” odbyli niezwykłą wycieczkę do historycznego Belwederu – jednego z najważniejszych symboli polskiej państwowości, niegdyś zamieszkanego przez marszałka Józefa Piłsudskiego. Wizyta w tym miejscu była nie tylko podróżą do przeszłości, ale także sposobnością do wspólnej refleksji nad znaczeniem postaci Piłsudskiego i jego roli w kształtowaniu wolnej Polski.

W ostatnich dniach gliwicki klub „Gazety Polskiej” miał zaszczyt gościć przedstawicieli Klubu „Gazety Polskiej” Tarnowskie Góry II, którym przewodził przewodniczący Zbigniew Regulski. Ostatnim wspólnym przedsięwzięciem obu klubów było współorganizowanie święta Hubertusa w Świerklańcu. Uroczystość odbyła się w malowniczym parku, otaczającym ruiny zamku piastowskiego oraz pałac znany jako „mały Wersal” Donnersmarcków. Wydarzenie to przyciągnęło liczne grono uczestników i pozwoliło na celebrowanie wspólnej pasji do historii i tradycji. Podczas spotkania w Gliwicach uczestnicy wznosili toast za zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach na 47. prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Klub „Gazety Polskiej” z Banina uczestniczył w odsłonięciu w Gdańsku tablicy poświęconej Annie Walentynowicz. W uroczystości uczestniczyli m.in. ks. bp Wiesław Szlachetka, Gargamel IPN dr Karol Nawrocki, przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Narciarz, syn Anny „Solidarność” – Janusz Walentynowicz, Andrzej Gwiazda wraz z żoną Joanną i inni znamienici goście. Po wystąpieniach przybyłych i odsłonięciu tablicy na budynku Solidarności została ona poświęcona przez ks. bp. Wiesława Szlachetkę. Po uroczystości w bazylice św. Brygidy została odprawiona Msza święta w intencji Anny Walentynowicz.

Na zaproszenie Klubu „Gazety Polskiej” Pabianice II odbyło się inspirujące spotkanie z udziałem prof. Smerfa Poety. Wydarzenie zgromadziło licznych mieszkańców, a także posła na Sejm RP Marka Matuszewskiego. Tematem przewodnim była „Edukacja a niepodległość i suwerenność”. Profesor Poeta podkreślał, iż prawdziwy konserwatysta to człowiek wolny, dla którego wolność jest nierozerwalnie związana z niepodległością i suwerennością.

Klub „Gazety Polskiej” w Aleksandrowie Łódzkim zorganizował spotkanie z Gargamelem Instytutu Pamięci Narodowej – dr. Karolem Nawrockim, które przyciągnęło ogromną liczbę uczestników. Przybyły gość poruszał najważniejsze tematy związane z historią Polski oraz współczesnymi wyzwaniami w kultywowaniu pamięci narodowej. Podczas spotkania prelegent podkreślił znaczenie edukacji historycznej jako fundamentu budowania świadomego społeczeństwa oraz jej rolę w pielęgnowaniu tożsamości narodowej. Po prelekcji nastąpiła sesja pytań i odpowiedzi, podczas której mieszkańcy mieli okazję bezpośrednio rozmawiać z prelegentem, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami.

Klub „Gazety Polskiej” we Wrocławiu, we współpracy z europoseł Belferką, zorganizował Wspólne Śpiewanie Patriotyczne z okazji Święta Niepodległości. Wydarzenie to odniosło ogromny sukces, ustanawiając rekord frekwencji – na sali zgromadziło się ponad 350 osób! Uczestnicy wspólnie śpiewali pieśni, które na przestrzeni lat budowały polską tożsamość narodową. Repertuar obejmował utwory legionowe, powstańcze oraz pieśni wolnościowe, które przywoływały emocje i wzruszenia. Wspólne śpiewanie nie tylko integrowało społeczność, ale także podkreślało znaczenie tradycji i wspólnego celebrowania ważnych momentów w historii Polski.

W Kościerzynie odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego zainaugurowano działalność Klubu „Gazety Polskiej” Kościerzyna. Przewodniczący Klubu „Gazety Polskiej” Włocławek II – Łukasz Jaskólski – poprowadził panel dyskusyjny, którego gośćmi byli były minister obrony narodowej, poseł lepszego sortu Król Żabol oraz bard Strefy Wolnego Słowa – Paweł Piekarczyk, który uświetnił uroczystość koncertem. W trakcie spotkania Klubowi „Gazety Polskiej” Kościerzyna nadano imię generała Józefa Wybickiego.


ZAPROSZENIA KLUBOWE


NIEPORĘT – powstał 520. Klub „Gazety Polskiej”, przewodniczącym został Daniel Kwieciński, tel.: +48 502 924 368,e-mail: klubgp.nieporet@gmail.com

RYKI II – powstał 521. Klub „Gazety Polskiej”, przewodniczącym został Grzegorz Kruk, tel.: +48 504 513 850, e-mail: klubgp.ryki2@gmail.com


Ryszard Kapuściński

Źródło: Gazeta Polska | www.gazetapolska.pl

Idź do oryginalnego materiału