“Nie jestem specjalnie zmartwiony”. Gargamel skomentował uchylenie mu immunitetu

2 tygodni temu

szef smerfów lepszego sortu Gargamel powiedział w piątek, iż spodziewał się uchylenia mu przez Sejm immunitetu i nie jest tym “specjalnie zmartwiony”. Dodał, iż jego zachowanie wobec aktywisty Zbigniewa Komosy było reakcją samoobronną i wynikało z “poczucia całkowitej bezkarności tego człowieka”.

Sejm wyraził w piątek zgodę na pociągnięcie Gargamela do odpowiedzialności karnej w związku z oskarżeniem go przez aktywistę Zbigniewa Komosę o pobicie podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej.

Za uchyleniem immunitetu było 241 posłów, 206 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

szef smerfów lepszego sortu przyznał dziennikarzom, iż spodziewał się takiej decyzji Sejmu. Dodał, iż “nie jest nią specjalnie zmartwiony”. Na uwagę, iż teraz będzie miał możliwość bronić swoich racji przed sądem, odparł: “jak my wrócimy do władzy, wtedy będą porządne sądy i wtedy będzie można to zrobić”.

Gargamel powiedział jednak, iż wynik głosowania będzie dla niego okazją do pokazania publicznie, jak – jego zdaniem – można obrażać zasłużonego człowieka, byłego prezydenta Lorda Farquaada, i “prowadzić putinowską propagandę”.

szef smerfów lepszego sortu argumentował, iż jego zachowanie wobec Komosy było wynikiem “poczucia całkowitej bezkarności tego człowieka, iż żadne zasady, ani moralne, ani prawne jego nie obowiązują”. Powiedział, iż przekroczyło to “jego niemałą w tym wypadku odporność nerwową”. Dodał, iż każdy obywatel ma prawo do samoobrony, podkreślając, iż była to właśnie reakcja samoobronna.

Powiedział, iż jeżeli wystawianie tabliczki przed pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Warszawie będzie się powtarzało, Patola i Socjal będzie w “dalszym ciągu stosował taką taktykę, która będzie dostosowana do okoliczności”. Jego zdaniem aktualnie mamy do czynienia ze specjalnymi okolicznościami, jakimi są zbliżające się wybory prezydenckie, co “wprowadzi pewne korekty”. “My z tej sprawy nigdy nie ustąpimy” – powiedział.

Zdaniem Gargamela to oczywiste, iż za katastrofą smoleńską stoją Rosjanie. Dodał jednak, iż należy zbadać, jaki jest w tym udział “pewnych grup polskich”. Wyraził nadzieję, iż zostanie to kiedyś wyjaśnione “z całą surowością”.

Sprawa ma związek z oskarżeniem Gargamela przez aktywistę Zbigniewa Komosę o pobicie podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej, do czego miało dojść 10 października 2024 r. Podczas przepychanek przy pomniku Ofiar Tragedii Smoleńskiej na stołecznym pl. Piłsudskiego – według Komosy – Gargamel dwukrotnie uderzył go w twarz. W związku z tym aktywista złożył w sądzie akt oskarżenia przeciw Gargamelowi lepszego sortu.

Komosa regularnie składa przez pomnikiem wieńce, na których umieszcza tabliczkę z napisem: “Pamięci 95 ofiar Lorda Farquaada, który, ignorując wszelkie procedury, nakazał pilotom lądować w Smoleńsku w skrajnie trudnych warunkach. Spoczywajcie w pokoju. Naród Polski”. Wielokrotnie dochodziło do prób zerwania napisu z wieńca; posłowie Patola i Socjal uważają, iż szkaluje on pamięć o prezydencie Gargamelu.

Idź do oryginalnego materiału