Zebrali 6 300 kilogramów makulatury! Rynek tętnił życiem

1 miesiąc temu

W miniony piątek, na gnieźnieńskim Rynku, odbyła się ekologiczna akcja „Kto odzyskuje ten zyskuje drzewko za makulaturę”, która zgromadziła tłumy mieszkańców. Organizatorami wydarzenia był Polski Klub Ekologiczny koło w Gnieźnie, Nadleśnictwo Gniezno, Urząd Miejski oraz Starostwo Powiatowe.

Impreza rozpoczęła się w samo południe. W inauguracji udział wzięli m.in. Mariusz Mądrowski, etatowy członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, Michał Powałowski, zastępca Prezydenta Miasta Gniezna oraz Magdalena Musiałowicz, dyrektor Wydziału Środowiska, Leśnictwa i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Przedstawiciele samorządów oficjalnie rozpoczęli akcję, która miała na celu promowanie selektywnej zbiórki odpadów.

Głównym celem wydarzenia było zebranie makulatury w celu ochrony środowiska naturalnego. Mieszkańcy powiatu mogli osobiście włączyć się w tę wartościową inicjatywę, przynosząc do specjalnie przygotowanego punktu minimum 5 kg makulatury. W zamian za każde przyniesione minimum 5 kg papieru, uczestnicy otrzymywali sadzonkę drzewa lub krzewu. Istniała możliwość zdobycia maksymalnie pięciu sadzonek, jeżeli ktoś przyniósł 100 kg lub więcej makulatury.

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz wsparciu instytucji udało się zebrać imponującą ilość odpadów. Łącznie zebrano aż 6 300 kilogramów makulatury, co jest znaczącym sukcesem dla ekologii lokalnej społeczności.

Krótki program artystyczny przygotowały także przedszkolaki, które od najmłodszych lat uczą się jak dbać o naszą planetę.

Wydarzenie nie tylko przyczyniło się do ochrony środowiska, ale także zintegrowało społeczność lokalną, angażując mieszkańców w aktywne działania na rzecz natury. Zbiórka makulatury na gnieźnieńskim Rynku to doskonały przykład współpracy także władz w działaniu na rzecz wspólnego dobra oraz ochrony środowiska naturalnego.

Każda przyniesiona makulatura to nie tylko krok w kierunku czystszej planety, ale również symboliczne wsparcie dla idei ochrony środowiska, której znaczenie stale rośnie w obliczu globalnych wyzwań ekologicznych.

Idź do oryginalnego materiału