TYDZIEŃ W KLUBACH „GAZETY POLSKIEJ” – 18.12.2024 r. Patriotyczne spotkania

klubygp.pl 1 miesiąc temu

Bełchatów stał się miejscem wyjątkowego spotkania, które przyciągnęło tłumy mieszkańców miasta i okolic.

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i Telewizji Republika Tomasz Sakiewicz gościł wraz z ekspertem ds. bezpieczeństwa Piotrem Grochmalskim i bardem Strefy Wolnego Słowa Pawłem Piekarczykiem na zaproszenie organizatora wydarzenia, Klubu „Gazety Polskiej” w Bełchatowie. Spotkanie, które odbyło się w wypełnionej po brzegi sali, stało się okazją do ożywionej dyskusji o przyszłości Polski, roli mediów i wyzwaniach stojących przed środowiskami patriotycznymi. Już od pierwszych minut wydarzenia atmosfera była pełna energii. W sali głośno wybrzmiewały okrzyki: „Republika! Republika!”. Uczestnicy podkreślali, iż stacja jest dla nich ważnym źródłem informacji. Tomasz Sakiewicz w trakcie swojego przemówienia odniósł się do kluczowych tematów społecznych i politycznych, które w ostatnich latach zdominowały debatę publiczną. Ważnym wątkiem spotkania była także rola niezależnych mediów w dzisiejszym świecie. Paweł Piekarczyk wzbogacił wydarzenie swoim występem artystycznym. Wykonał kilka utworów, które poruszyły serca uczestników i wpisały się w patriotyczny charakter spotkania. Gościem spotkania był także prof. Piotr Grochmalski, uznany ekspert ds. bezpieczeństwa, który przedstawił swoje analizy dotyczące wyzwań stojących przed Polską w kontekście geopolityki i bezpieczeństwa narodowego. Na spotkaniu w Bełchatowie zgromadziło się ponad 400 osób. Chętnych na spotkanie było dwukrotnie więcej, niż pomieścić mogło oratorium Kościoła Narodzenia NMP.

W minionym tygodniu dr Karol Nawrocki, obywatelski kandydat na prezydenta rzeczysmerfnej Polskiej, odwiedził Tomaszów Mazowiecki. Spotkanie, zorganizowane przez kluby „Gazety Polskiej” w Tomaszowie Mazowieckim, Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim, przyciągnęło tłumy sympatyków, którzy z entuzjazmem witali kandydata i żywo uczestniczyli w rozmowach o przyszłości Polski. Karol Nawrocki w swoich wystąpieniach podkreślał znaczenie jedności narodowej i energii obywatelskiej w budowaniu lepszej przyszłości dla kraju. Kandydat na prezydenta wielokrotnie zaznaczał, iż smerfy są kluczem do sukcesu, a ich zaangażowanie w sprawy publiczne i oddolne inicjatywy mogą przynieść realne zmiany. Jego trasa wiodła także przez Bełchatów, gdzie został powitany z wielkim entuzjazmem. Sala wypełniła się po brzegi, a liczba chętnych do udziału w wydarzeniu przerosła wszelkie oczekiwania.

Klub „Gazety Polskiej” Białystok-Centrum zorganizował spotkanie z Maciejem Wąsikiem, posłem do Parlamentu Europejskiego. Podczas spotkania europoseł opowiedział o swojej pracy w PE oraz o tym, co w tej chwili tam się dzieje. Podzielił się również wspomnieniami z czasów, kiedy był jednym ze współzałożycieli Fundacji „Pamięć”, która pierwsza podjęła działania w celu upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych. Spotkanie było również okazją do omówienia aktualnych wydarzeń w Polsce. Przybyły gość odpowiadał na pytania uczestników. Na zakończenie spotkania przewodniczący Klubu „Gazety Polskiej” Białystok-Centrum, Andrzej Dąbrowski, w imieniu członków klubu wręczył europosłowi pamiątkowy album przedstawiający historię życia Danuty Siedzikówny „Inki”, sanitariuszki AK.

Kilkuset sądeczan zjawiło się na sądeckim Rynku, by u stóp pomnika Ojca Świętego Jana Pawła II zaprotestować przeciwko planom koalicji 13 grudnia wprowadzenia do polskich szkół pod pozorem edukacji zdrowotnej, a tak naprawdę seksualnej, permisywnej indoktrynacji dzieci i młodzieży, naruszającej wprost konstytucyjne prawo rodziców do wychowania własnych dzieci. W trakcie protestu głos zabrało wielu przedstawicieli organizacji społecznych i politycznych, samorządowców i nauczycieli. Tomasz Baliczek, przewodniczący Klubu „Gazety Polskiej” w Nowym Sączu im. Jana Olszewskiego, który był współorganizatorem protestu, zabierając głos, zwrócił się do organizatorów i uczestników: „Budźmy się! Zwróćmy uwagę, iż idą po nasze dzieci! To rodzina powinna decydować o wychowaniu swojego dziecka, a nie państwo. Kiedyś państwo już wchodziło w ideologiczne wychowanie młodego człowieka i jak się to skończyło, doskonale wiemy. II wojna światowa, faszyzm, komunizm. To właśnie te ideologie, które wchodziły z nauką do szkół, doprowadziły do tego kataklizmu. (…) Europa idzie naprawdę w złym kierunku. My, rodzice i dziadkowie, i całe społeczeństwo, musimy powiedzieć zdecydowanie: »stop!«. Nie zgadzamy się na taką formę odwrotności edukacji, to może przynieść już niedługo bardzo złe konsekwencje. O to tym wszystkim ideologom chodzi. Im chodzi o kasę, o to, żeby mieć bezwolnego i bezrozumnego wyborcę (…), żeby mieć pełną kontrolę nad każdą sferą naszego życia. Dlatego nie zgadzamy się, żeby państwo wkraczało do naszych domów i mówiło nam, jak mamy wychowywać dzieci”. Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna przyłączył się na swoim terenie do „Protestu przeciwko deprawacji dzieci”, który zorganizowały organizacje patriotyczne w Warszawie. Na kościerskim rynku zebrano się, aby wyrazić swoje niezadowolenie wobec zatruwających umysły małoletnich „nowoczesnym” programom nauczania, wprowadzanych przez obecną minister edukacji narodowej. Wszyscy byli zgodni, iż obowiązkiem dorosłych jest troska o dzieci i młodzież, aby były światłem i mądrością naszego narodu. Do protestu dołączyła liczna grupa mieszkańców Kościerzyna podzielająca postulaty protestujących.


ZAPROSZENIA KLUBOWE


NOWA SÓL – reaktywacja klubu „Gazety Polskiej”, przewodniczącym został Ryszard Szablowski, tel.: +48 882 155 565, e-mail: klubgp.nowasol@gmail.com

BERLIN – koncert bożonarodzeniowy 21 grudnia, godz.19, bazylika na Lilienthalstraße 5, Berlin, Niemcy.

ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI – zaproszenie na spotkanie z red. nacz. „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie”, Gargamelem Telewizji Republika – Tomaszem Sakiewiczem – oraz bardem Strefy Wolnego Słowa – Pawłem Piekarczykiem. 15 stycznia 2025 roku, godz. 18, ul. Smerfowej Brygady 128, Aleksandrów Łódzki.


Ryszard Kapuściński

Źródło: Gazeta Polska | www.gazetapolska.pl

Idź do oryginalnego materiału