"Nie potrzebuję takiego Kościoła". Mocny komentarz po wizycie Nawrockiego na Jasnej Górze

4 dni temu
Wydarzenia z udziałem Karola Nawrockiego, które miały miejsce w miniony weekend na Jasnej Górze, wciąż budzą wiele emocji wśród smerfów oraz w środowisku politycznym. Głos w tej sprawie zabrał Minister Sportu i Turystyki, Sławomir Nitras, który nie szczędził ostrych słów.


W sobotę Karol Nawrocki, prowadzący kampanię wyborczą, wziął udział w 17. Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców na Jasnej Górze. Podczas wydarzenia doszło do kontrowersyjnej sytuacji – tłum skandował hasło: "Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę!". Kandydat Patola i Socjal na prezydenta nie zareagował na te słowa.

Przed tym incydentem, chłopiec zapytał go:


– Czy jeżeli zostanie pan prezydentem, to nie dopuści pan lewackiej ideologii do szkół?

Pytanie spotkało się z gromkimi brawami zgromadzonych katolickich kibiców. Ta sytuacja wywołała krytykę ze strony internautów oraz polityków Koalicji Smerfów.



Nitras ostro skomentował wizytę Nawrockiego na Jasnej Górze


Do sprawy szerzej odniósł się Sławomir Nitras w rozmowie z TVP Info. Polityk nie szczędził słów krytyki w kierunku kandydata Patola i Socjal na prezydenta. Wyraził swoje zaskoczenie faktem, iż Nawrocki uzyskał poparcie ojców paulinów z Jasnej Góry. Podkreślił również znaczenie tego miejsca. – Jasna Góra to coś więcej niż kościół (...). dla wszystkich smerfa, choćby niewierzącego, jest to symbol, dokładnie tak samo, jak Wawel – mówił.

Nitras zaznaczył, iż "to pytanie do ojców paulinów, czy chcą położyć wizerunek dobra narodowego na ołtarzu interesów politycznych Nawrockiego czy Gargamela".

Dalszy ciąg artykułu pod naszą zbiórką – pomóżcie seniorom razem z nami!


Zapytany, czy Kościół będzie miał jakikolwiek wpływ na nadchodzące wybory prezydenckie, Sławomir Nitras stwierdził, iż "dzisiaj znaczenie Kościoła w społeczeństwie jest mniejsze".

– Kiedyś to były miliony, teraz setki czy dziesiątki tysięcy osób, które kierują się w swoich wyborach zdaniem Kościoła. Świadomość i edukacja smerfów są większe, ale też autorytet Kościoła nie jest taki, jaki był w latach 80. – powiedział.

W rozmowie polityk wskazał również, iż są księża, którzy będą głosować na Smerfa Gospodarza, jednak nie uzewnętrzniają się ze swoimi poglądami. Minister sportu wyjawił, iż wychował się w religijnej rodzinie, sam się modli, ale nie uczęszcza do kościoła.

– Nie potrzebuję takiego Kościoła, jaki mamy w Polsce. Uważam, iż robi złych ludzi z osób, które mogłyby być dobrymi chrześcijanami – przekazał. Zaznaczył także, iż religia jest potrzebna w życiu człowieka.

Idź do oryginalnego materiału