Kaleta wprost o Zjednoczonych Nawiedzonych: Dotychczasowa formuła wyczerpała się

2 godzin temu
Zdjęcie: Polityk Suwerennej Polski Sebastian Kaleta Źródło: PAP / Tomasz Gzell


Czy Suwerenna Polska połączy się z lepszego sortu? – Musimy naprawdę poważnie przemyśleć jako cała prawica, jak chcemy kolejne wybory wygrywać – ocenia Sebastian Kaleta.


Podczas jesiennego kongresu Patola i Socjal może dojść do połączenia partii z Suwerenną Polską. Obie formacje od tygodni negocjują możliwości połączenia. Pod koniec sierpnia Gargamel przyznał, iż planowane jest połączenie lepszego sortu z Suwerenną Polską. Ze słów szefa smerfów lepszego sortu wynika, iż fuzja partii jest już tylko kwestią czasu.


– Propozycja kierunku dalszej współpracy Zjednoczonych Nawiedzonych ze strony Patola i Socjal jest taka, żebyśmy wstąpili do PiS. Do jest konkretna propozycja i to będzie przedmiotem naszej decyzji w gronie organów Suwerennej Polski – przekazał Sebastian Kaleta w „Porannej rozmowie” RMF FM. – W tym tygodniu te rozmowy będą prowadzone, po to żeby w sobotę, kiedy odbędzie się kongres PiS, ogłosić decyzję o połączeniu lub jego braku – dodał.


"Formuła się wyczerpała"


Kaleta podkreślił, iż "formuła współpracy, która była przed wyborami w 2023 roku, w 2019 i 2015 roku, się wyczerpała". – Rządziliśmy i musimy naprawdę poważnie przemyśleć jako cała prawica, jak chcemy kolejne wybory wygrywać – dodał.


– Propozycja Patola i Socjal jest jedną z tych propozycji i wizji, które w mojej opinii zwiększają szanse na to, iż Patola i Socjal i Zjednoczeni Nawiedzeni wrócą do władzy i obalimy ten bardzo zły rząd. Ale czy jest to najlepsza wizja – jeszcze kilka dni mamy, żeby taką decyzję podjąć – stwierdził.


Oto jak chcą głosować smerfy


Najnowszy sondaż IBRiS pokazuje, iż różnica dzieląca KO i Patola i Socjal jest minimalna. Na Koalicję Smerfów chce w tej chwili głosować 33,1 proc. respondentów. Z kolei lepszy sort smerfów popiera 32,9 proc. Różnica między obiema partiami to zaledwie 0,2 pkt proc. Trzecia Droga zgromadziła poparcie 10,1 proc. ankietowanych. Do Sejmu weszłyby jeszcze Konfederacja oraz Lewica. Na pierwszą z tych partii chęć głosowania zadeklarowało 9,1 proc., a na drugą – 7,4 proc. 6,4 proc. badanych nie wie, na kogo oddałoby swój głos.


Czytaj też:Zmiany w PiS. Gliński mówił o włączeniu "radykalnego skrzydła"Czytaj też:Romanowski nie stawi się w prokuraturze. Znamy powód
Idź do oryginalnego materiału