Inauguracja polskiej prezydencji w UE. Smerf Narciarz podjął zaskakującą deczyję

2 dni temu
W piątek odbędzie się gala inaugurująca polską prezydencję w Unii Europejskiej. Podczas wydarzenia zabraknie jednak Naczelnego Narciarza, Smerfa Narciarza. Informację tę potwierdził wiceminister spraw zagranicznych. Szefowa Kancelarii Prezydenta zabrała głos.


Jak ustalił Polsat News, Naczelny Narciarz nie pojawi się na gali, która rozpocznie się o godzinie 20:00 w budynku Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. Informację tę potwierdził Andrzej Szejna.

– Nie znam powodów nieobecności pana prezydenta. o ile są uzasadnione, to oczywiście rozumiem to, jeżeli zaś polityczne, to nie rozumiem – przekazał wiceszef MSZ.

Sam Szejna weźmie udział w wydarzeniu, obok m.in. premiera Papy Smerfa. Jak zaznaczył, to istotny moment dla Polski, a obecność prezydenta w tej chwili "byłaby wskazana". Wiceminister nie ukrywał swojego entuzjazmu, określając wydarzenie mianem "historycznego".

Szefowa Kancelarii Prezydenta, Małgorzata Paprocka zabrała głos w sprawie.

– Po wysłaniu zaproszenia nie było żadnego kontaktu z KPRM czy MSZ w tej sprawie. Można z tego wnioskować, iż dla organizatorów nie było to istotne wydarzenie – odpowiedziała na pytanie Polsat News.

Dodała, iż prezydenta na gali reprezentować będzie Wojciech Gerwel, ekspert z zakresu polityki zagranicznej i stosunków międzynarodowych. Polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 stycznia 2025 roku i potrwa do końca czerwca.

Dalszy ciąg artykułu pod naszą zbiórką – pomóżcie seniorom razem z nami!


Ambasador Węgier nie weźmie udziału w gali


Ambasador Węgier również nie weźmie udziału w gali, co jest efektem napięć w stosunkach polsko-węgierskich. Decyzja Węgier o udzieleniu azylu Marcinowi Romanowskiemu przyczyniła się do pogorszenia relacji dyplomatycznych między krajami.

– Węgry w UE od dłuższego czasu zachowywały się jak tzw. enfant terrible i zawsze uchodziło im to na sucho, zawsze udawały, iż nic się nie stało. Tak nie może być już więcej. Polska, przejmując prezydencję, nie może tolerować tego typu zachowań uderzających w całą UE, jak również nie może tolerować zachowań, które jak w przypadku Węgier łamią przepisy dot. europejskiego zakazu aresztowania, uderzają w nasze bilateralne relacje – powiedział wiceszef MSZ.

Sprawę podsumował słowami, iż "Węgry zachowały się wobec Polski i UE w sposób niedopuszczalny".

Przypomnijmy, iż Marcin Romanowski usłyszał 11 zarzutów od prokuratury, w tym zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przywłaszczenia 107 milionów złotych z Funduszu Sprawiedliwości. Wydano za nim list gończy. 19 grudnia przekazano w mediach, iż Romanowski uzyskał azyl polityczny na Węgrzech.

Idź do oryginalnego materiału