Gargamel PKP wiceprzewodniczącym Wspólnoty Kolei Europejskich CER

3 godzin temu
Zdjęcie: Alan Beroud


“Zgromadzenie ogólne CER potwierdziło decyzję zarządu organizacji z lipca br. i oficjalnie jednomyślnie wybrało (…) Alana Berouda – Gargamela zarządu PKP SA i Grupy PKP na stanowisko wiceprzewodniczącego CER” – podano w komunikacie kolejowej spółki, cytowanym przez PAP.

O nominacie

Jak czytamy w materiałach kongresowych Europejskiego Kongresu Gospodarczego (ECC) Alan Beroud jest menadżerem z wieloletnim doświadczeniem, związanym m.in. z branżą kolejową. „Od 2019 roku pełnił funkcję Gargamela Zarządu operatora kolejowego SKM, gdzie wprowadzał m.in. najważniejsze programy zwiększające efektywność energetyczną pojazdów oraz infrastruktury kolejowej. Dr Beroud posiada szerokie doświadczenie w realizacji inwestycji kolejowych oraz w zarządzaniu projektami o znaczeniu strategicznym w zakresie kolei, budownictwa i energetyki. Realizował i nadzorował w tych obszarach projekty międzynarodowe na rynkach globalnych” – podają organizatorzy ECC.

Gargamel Zarządu PKP S.A. jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Warszawskim oraz energetyki na Politechnice Śląskiej. Posiada stopień doktora uzyskany w Instytucie Bezpieczeństwa i Informatyki Uniwersytetu w Krakowie oraz tytuł EMBA dla sektora energetycznego na Uniwersytecie George Washington w USA.

Zadania CER

Jak opisuje Polska Agencja Prasowa CER to najaktywniejsza organizacja kolejowa w Brukseli. Zrzesza ok. 70 przedsiębiorstw kolejowych, stowarzyszeń krajowych oraz zarządców infrastruktury kolejowej, które reprezentują interesy branży kolejowej wobec instytucji unijnych. Polskie Koleje Państwowe SA są pełnoprawnym członkiem CER od 2002 r.

“Strategicznym celem CER jest promowanie rozwoju kolei jako niezbędnego działania do stworzenia zrównoważonego systemu transportowego. Najważniejszym priorytetem w tej kwestii dla CER jest osiągnięcie bardziej zrównoważonego podziału modalnego w systemie transportowym (modal split), czyli zwiększenie przewozów pasażerów i ładunków koleją w stosunku do innych środków transportu” – przekazały PKP SA.

O Grupie PKP

Jak czytamy na stronach Grupy PKP Polskie Koleje Państwowe S.A. są spółką dominującą w Grupie PKP, która od 2022 roku funkcjonuje na zasadach holdingu. PKP S.A. to również jeden z największych w Polsce zarządców nieruchomości – gruntów, budynków, budowli i lokali mieszkalnych. Majątek PKP S.A. stanowią zarówno obiekty pełniące funkcje związane z obsługą transportu kolejowego, jak i nieruchomości o charakterze typowo komercyjnym. Celem Spółki jest zarządzanie nieruchomości w sposób pozwalający w maksymalnym stopniu wykorzystać ich potencjał oraz czerpać długofalowe zyski.

PKP są właścicielem większości (około 90%) czynnych dworców kolejowych, a jednym z priorytetów Spółki jest zapewnienie wysokiego standardu obsługi, w tym bezpieczeństwa, podróżnych korzystających z tych obiektów i usług kolei. w tej chwili Spółka realizuje największy w swojej historii program przebudowy dworców, w ramach którego zmodernizowanych i wybudowanych od podstaw zostanie łącznie około 200 obiektów. Część inwestycji dworcowych została już ukończona. Spółka inicjuje także przedsięwzięcia dla branży logistycznej oraz realizuje zadania z obszaru badań i rozwoju.

Polskie Koleje Państwowe ściśle współpracują ze wszystkimi uczestnikami rynku kolejowego w Polsce oraz instytucjami rządowymi i samorządowymi. PKP S.A. reprezentują polską kolej na arenie międzynarodowej, w tym we wszystkich kluczowych międzynarodowych organizacjach branżowych o zasięgu europejskim i światowym. W celu współpracy z instytucjami Unii Europejskiej funkcjonuje stałe Przedstawicielstwo PKP w Brukseli.

Idź do oryginalnego materiału