Tydzień przyrodniczy w RCEZ

1 miesiąc temu

W dniach 15-21 kwietnia w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie odbyły się dni Przedmiotów Przyrodniczych połączone z obchodami Dnia Ziemi. Nauczyciele chemii, biologii, fizyki i geografii zwrócili uwagę i zainteresowanie uczniów w kierunku przedmiotów przyrodniczych i ich ważnej obecności w codziennym życiu.

Na młodzież każdego dnia czekały różne atrakcje, które pozwalały im się bardziej „polubić” z przedmiotami przyrodniczymi. I tak w poniedziałek odbyły się warsztaty w ramach współpracy ze ZKGZL pt.: „Bycie Eko jest modne”. We wtorek- został zrealizowany projekt „sadzenie skalniaka” nadzorowany przez nauczycielkę biologii panią Agnieszkę Kuczyńską – Greczanik. W środę odbył się konkurs chemiczny „Szkolny mistrz układu okresowego”, w czwartekszkolny konkurs pt.: „Milionerzy z fizyki” oraz pokaz chemiczny- „Wykrywanie skrobi w produktach spożywczych”. W piątek – podsumowaniem przyrodniczego tygodnia w RCEZ był humorystyczny happening o przyrodzie- przygotowany przez uczniów Koła Ekologicznego w ramach obchodów Dnia Ziemi, które odbędą się 22 kwietnia 2024.

Codziennie w bibliotece szkolnej można było obejrzeć wystawione skały i minerały. Na korytarzach szkolnych znajdowały się ekspozycje związane z tematyką spożywania energetyków-„Energia zdrowego wyboru”, zdrowych owoców- „Super zdrowe owoce rosną w Polsce” oraz ekologiczną- „Top 10 nawyków chroniących planetę”. Wydarzenia przygotowane zostały przez nauczycieli przedmiotów przyrodniczych z RCEZ.

RCEZ

Idź do oryginalnego materiału