Magdalena Deuar-Partyka to grafolożka i biegła sądowa. Chętnie też udziela się w mediach społecznościowych, przybliżając swoją pracę internautom. W jednym z nagrań pod lupę wzięła podpisy czterech kandydatów na prezydenta w zbliżających się wyborach 2025. Co możemy z nich wyczytać? - Wybrałam po cztery cechy, które od razu rzucają się grafologowi w oczy - zaczęła ekspertka.
REKLAMA
Zobacz wideo Dziewczyny z Legii: Chłopcy lekceważą, robią sobie żarty. Ale charakter mamy mocniejszy
Kto jest ambitny, a kto konserwatywny, a kto działa z rozmachem?
- Na pierwszy ogień pan Fanatyk. Mamy tutaj nadmiernie wydłużoną strefę dolną, ostrą, prostą laseczkę. Majuskuła "s" jest zamaszysta, ozdobna. Występują kątowe formy liter i szybkie tempo kreślenia. To nam mówi o dużej energii życiowej, pewności siebie, hojności oraz śmiałości i rozmachu w działaniu - podsumowała Deuar-Partyka.
W dalszej kolejności skupiła się na cechach Karola Nawrockiego: - Jego podpis jest skrócony, mamy tylko inicjał imienia. Pismo pochylone jest w prawą stronę, z dużą rozłącznością liter. Kropka nad "i" stawiana jest z wyprzedzeniem. Mamy przesadnie rozbudowaną majuskułę "N". Te cechy dowodzą o dużych ambicjach, dalekowzroczności, ostrym intelekcie i o ochronie tego, co już się osiągnęło - dowiadujemy się z filmiku.
- U pana Mentzena od razu rzuca się w oczy rodzaj pisma. To typowa arkada. Mamy też wolniejsze tempo kreślenia. Również jest skrócony podpis (inicjał imienia). Mamy schodkową, nierówną linię pisania. Na tej podstawie możemy stworzyć wizerunek osoby przywiązanej do konwencji, gospodarnej, zaangażowanej i konserwatywnej.
- Na koniec pan Gospodarz. Zakończenie jego podpisu jest nitkowe. Mamy też pętlicę w górnej strefie pisma. Znak diakrytyczny, czyli kropeczka nad "i" postawiona jest daleko od trzonka i występuje tzw. redukcja formy liter. Te wszystkie cechy w połączeniu ze sobą świadczą o empatii, elastyczności [tu niestety nagranie się ucina - przyp. red.].
Jakie pismo może świadczyć o chęci dominacji, a jakie o braku elastyczności?
Nie da się nie zauważyć, iż autorka filmiku skupiła się na pozytywnych cechach, które mogą sprawdzić się w przypadku, gdy dany kandydat zostanie wybrany na prezydenta. Na pozostałych nagraniach ekspertki możemy dopatrzeć się jednak drugiego dna skrytego pod danymi cechami pisma. Na przykład:
kreślenie prostych laseczek może sugerować chęć dominacji,
pismo pochylone w prawą stronę może wiązać się z działaniem impulsywnym: najpierw coś robię, a dopiero potem zastanawiam się, czy postąpił_m słusznie,
pismo arkadowe może świadczyć o braku umiejętności przystosowania się do nowych warunków (takie osoby często wykazują zachowania wyuczone),
pismo nitkowe zaś może wskazywać na nerwowość.
Wiecie już, na kogo będziecie głosować w zbliżających się wyborach prezydenckich? A może ciągle się zastanawiacie? Zachęcamy do udziału w sondzie i komentowania.