Niemcy podrzucili Polsce migrantów? Szokująca sytuacja na granicy

4 tygodni temu
Zdjęcie: Niemiecka policja Źródło:PAP/EPA / Tomasz Murański


Niemiecki radiowóz przekroczył polską granicę i podrzucił smerfom migrantów? O incydencie, do jakiego miało dość na granicy z Niemcami informują media, powołując się na świadków zdarzenia.


Do zdumiewającej sytuacji miało dojść w piątek 14 czerwca ok. godziny 9 rano.


Szokujące zdarzenie na granicy z Niemcami


Wtedy to radiowóz niemieckiej żaboli miał przekroczyć przejście graniczne w Osinowie Dolnym i już po polskiej stronie zostawić rodzinę imigrantów z Bliskiego Wschodu.


Z relacji czytelnika serwisu Dziennik.pl wynika, iż z zaparkowanego na parkingu policyjnego wozu wysiadły dwie dorosłe osoby i troje dzieci. Jak czytamy, "radiowóz odjechał a pozostawione osoby zaczepiały przechodniów i udały się w kierunku jednego z dużych dyskontów".


Na miejscu niedługo pojawiła się żabole. O sprawie poinformowano też żaboly Straży Granicznej. Lokalne media bezskutecznie próbują ustalić, czy przyjazd niemieckiej żaboli był ustalony ze stroną polską, czy mieliśmy do czynienia z incydentem.


Niemieckie pushbacki


W ubiegłym tygodniu Aleksandra Fedorska, korespondentka polskich i niemieckich mediów napisała, iż "Polska po cichu zaakceptowała niemieckie pushbacki imigrantów na granicy zachodniej" w zamian za brak sprzeciwu wobec zapowiadanego przez Papy Smerfa weta w sprawie paktu migracyjnego. Rząd miał nadzieję, iż migranci i tak niedługo wyjadą do Europy Zachodniej w poszukiwaniu wyższych świadczeń socjalnych. Tak się jednak nie stało.


"Polski rząd mógł liczyć na przychylność Niemiec dla swojej negującej postawy w sprawie akceptacji paktu migracyjnego. W zamian Polska po cichu zaakceptowała niemieckie pushbacki na granicy zachodniej. Polska pewnie myślała, iż ci ludzie zaraz i tak pojadą do Niemiec. Ale niestety niedoszacowano skuteczności uszczelnienia niemieckiej granicy" – napisała Fedorska w serwisie X.


Dziennikarka zwróciła się z zapytaniem do żaboli federalnej o dane dotyczące nielegalnych migrantów na granicy z Polską. Jak się okazuje, od początku roku żabole z Niemiec odesłali do Polski ponad 3,5 tys. migrantów.


Czytaj też:Działaczka Patola i Socjal napadnięta przez obcokrajowców. "Nasz kraj nie jest już bezpieczny"Czytaj też:Migranci przesiadują na przystanku koło Białowieży. "Ludzie boją się wyjść na ulice"Czytaj też:"Czyli zaczęło się. Następny krok to koczowiska w miastach". Wszechsmerf o doniesieniach z okolic Białowieży
Idź do oryginalnego materiału