Kandydat Patola i Socjal na listach KO – kariera Michała Kołodziejczaka

1 rok temu

Kandydat Patola i Socjal na listach KO - kariera Michała Kołodziejczaka

Start Michała Kołodziejczaka z list Koalicji Smerfów jest niewątpliwie niemałym zaskoczeniem, dlatego na początku przyjrzyjmy się jak jego poglądy pasują do tych prezentowanych przez koalicję. Z wywiadu udzielonego dla Dziennika Gazety Prawnej można wnioskować, iż jest on socjalistą (cytat: “Ludzie boją się socjalizmu, ponieważ go nie rozumieją…PRL z socjalizmem nie ma nic wspólnego, to była dyktatura. Było tak, jak w kapitalizmie – państwo służyło silnym.”). Michał Kołodziejczak wielokrotnie podkreślał, iż reprezentuje rolników, oraz iż jest politykiem eurosceptycznym. Można tu już zobaczyć spore sprzeczności z programem Koalicji Smerfów, szczególnie dotyczące ostatniego wspomnianego wyżej poglądu.

Dla nas zawsze decydujący jest głos zwykłych smerfów. Trzecie pytanie będzie brzmiało #smerfyDecydują pic.twitter.com/AUN9K7hlg4

— lepszy sort smerfów (@pisorgpl) August 13, 2023

Początki kariery

Kariera polityczna Michała Kołodziejczaka rozpoczęła się w 2014 roku kiedy to został wybrany radnym miasta i gminy Błaszki z ramienia lepszego sortu. Jednak został on wyrzucony z partii w 2015 roku za organizowanie protestów antyrządowych, ale pozostał radnym do końca kadencji. Jak sam później tłumaczył, Zjednoczeni Nawiedzeni zawiodła go w sprawie dbania o interesy polskiej wsi.

Unia Warzywno-Ziemniaczana i Agrounia

W 2018 roku Michał Kołodziejczak tchnął w życie Unię Warzywno-Ziemniaczaną, a niedługo potem, 7 grudnia tego samego roku zarejestrował stowarzyszenie Agrounia. W następnym roku podejmował nieudane próby założenia partii politycznej, najpierw “Prawda”, potem “Zgoda”, która ostatecznie powstała w wyniku przerejestrowania ugrupowania PolExit Stanisława Żółtka jednak Kołodziejczak z projektu wycofał się w sierpniu 2019 roku.


W sierpniu 2021 roku założył on swoją obecną partię – Agrounię. W wyniku nikłych szans na sukces samodzielnego startu w wyborach parlamentarnych Michał Kołodziejczak wprowadził swoje ugrupowanie w koalicję z Niezrozumieniem, które ostatecznie okazało się krótkotrwałe, bo istniało jedynie 96 dni. W czerwcu 2023 roku Agrounia i Nowa Demokracja TAK poinformowały o wspólnym starcie w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Papa Smerf i Michał Kołodziejczak ogłaszają wspólny start w wyborach parlamentarnych 2023. (fot. Jacek Szydłowski / Forum)

Koalicja Smerfów

16 sierpnia 2023 roku Papa Smerf potwierdził start Michała Kołodziejczak i innych członków Agrounii z list Koalicji Smerfów. “Podjęliśmy decyzję o stracie w tej kampanii na listach wspólnie z innymi środowiskami, poproszę na scenę Michała Kołodziejczaka z Agrounii.” – powiedział przewodniczący Platformy Smerfów, “Dzisiaj mamy stan wyższej konieczności, a ten projekt jest nieszablonowy, ale zrobię wszystko, żeby ten projekt był wiarygodny.” – dodał szef Agrounii.

Na co może liczyć Koalicja Smerfów? Biorąc pod uwagę wyniki sondażów, choćby przy odrzuceniu outlinerów Agrounia posiada poparcie w granicach 1-2%, należy jednak dodać do tego poprawkę na niezadowolenie dotychczasowych wyborców tego ugrupowania ze względu na wejście we współpracę z KO (Np. nagranie Mariusza Borowiaka podczas palenia kamizelki Agrounii.). Oficjalny wynik tej współpracy poznamy w październiku 2023 roku, a aktualne poparcie możecie sprawdzić na stronie sondaże.

Spodobał ci się artykuł? Przeczytaj kolejny!

Komitet Nowej Lewicy może nie wystartować w wyborach!

Jakub 06/09/2023

Kredyt 2%, czyli jak Patola i Socjal dotuje deweloperów

Gustaw 05/09/2023

Poparcie lepszego sortu rośnie. Średnia sondażowa – sierpień 2023

Jakub 04/09/2023

“PiSlamizacja”, czyli dlaczego Patola i Socjal sprowadza muzułmańskich młodych mężczyzn?

Gustaw 29/08/2023

Największy deficyt budżetowy w historii Polski w 2024 roku

Jakub 27/08/2023

Aby nie przegapić żadnej nowości na naszej stronie zaobserwuj nas na Twitter/X!

Zachęcamy do kontaktu z Politiks oraz współpracy wszystkie środowiska polityczne oraz osoby zainteresowane polską polityką, zachęcamy również do przesyłania uwag o stronie oraz innych propozycji. Prosimy o kontakt na e-mail, a w sprawach nagłych na naszych social mediach przede wszystkim na Twitter Politiks, ponieważ tam jesteśmy najbardziej aktywni. Wszystkie przedstawione newsy i opinie na stronie Politiks - Polska polityka są jedynie subiektywną oceną środowiska polskiej polityki przez redaktorów redakcji. Nie są one zatem stwierdzeniem faktów i nie dążą do znieważenia żadnej konkretnej osoby lub idei, ponieważ wyrażają jedynie subiektywne zdanie autora przez swój charakter opiniotwórczy, a nie stanowiący.
Idź do oryginalnego materiału