Fotowoltaika dla branży motoryzacyjnej – energia dla salonów samochodowych, warsztatów, montowni

davinci.pl 2 lat temu
Zdjęcie: fotowolataika dla branzy motoryzacyjnej


Kilka firm, które budują samochody lub części do aut, weszło również do branży fotowoltaicznej. Najlepszym przykładem będzie koncern Hyundai, który wytwarza panele polecane i używane do realizacji projektów przez Da Vinci Green Energy – taka fotowoltaika dla branży motoryzacyjnej powinna spełnić wszelkie oczekiwania z nawiązką. interesujący projekt przedstawiła inna firma z Korei Południowej. W zeszłym roku polski oddział KIA zapowiedział, iż cała sieć salonów samochodowych ma otrzymać własną minielektrownię o mocy do 50 kW i carporty (5 kW na jeden), które pozwolą podładować silniki pojazdów elektrycznych.

Fotowoltaika dla branży motoryzacyjnej to kwestia spójnego wizerunku marki

Wszyscy pamiętają o manipulowaniu wynikami badań emisji spalin przez Volkswagena, ale inni producenci też mają na sumieniu różne grzeszki względem środowiska naturalnego. Teraz cały sektor stawia na zieloną energię – zarówno z powodów wizerunkowych, jak i cięcia kosztów w dobie globalnego kryzysu. Wspomniana we wstępie KIA twierdzi, iż upowszechnienie fotowoltaiki dla branży motoryzacyjnej w polskich salonach marki ograniczy emisję CO₂ o 2,2 tys. ton. Ile oszczędności przyniesie montaż paneli o łącznej powierzchni ok. 7000 m²? O tym komunikaty prasowe już nie wspominają.

W związku z sytuacją na rynku energetycznym należy spodziewać się kolejnych wzrostów cen. Drastyczne podwyżki spowodują, iż instalacja fotowoltaiczna zwróci się jeszcze szybciej. Trudno oszacować zyski handlowe, jakie przyniesie firmom z branży motoryzacyjnej realizacja celów środowiskowych – konsumenci zwracają baczniejszą uwagę na to, kto korzysta z OZE i są gotowi wybierać tych, którzy faktycznie coś robią z myślą o planecie. choćby jeżeli sami muszą przez to wyłożyć nieco więcej pieniędzy.

Mechanicy samochodowi mogą czerpać wiele korzyści z fotowoltaiki

Obniżenie kosztów działalności oraz poprawa konkurencyjności i wizerunku dotyczy także firm z innych sektorów. W branży samochodowej z instalacji PV korzystają m.in. zakłady montażowe czy hurtownie części. Panele fotowoltaiczne pracują choćby przez 25 lat z fabrycznymi parametrami wydajności i sprawności, zatem z ich zalet można korzystać naprawdę długo. Wzrasta zainteresowanie OZE ze strony warsztatów. W jaki sposób mechanik może spożytkować czystą, tanią energię ze słońca?

Na przykład do zasilania:

  • narzędzi;
  • oświetlenia;
  • klimatyzacji;
  • zaplecza socjalnego;
  • komputerów i infrastruktury informatycznej;
  • bram, podnośników hydraulicznych;
  • wewnętrznej sieci.

Poszczególne firmy z branży motoryzacyjnej niechętnie dzielą się liczbami, które precyzyjnie opisywałyby ich zyski związane z fotowoltaiką – i trudno im się dziwić. Każda przewaga nad rynkowymi rywalami jest na wagę złota. Skoro konkurencja jeszcze nie zdecydowała o przełączeniu się na OZE, nie ma sensu podpowiadanie im kolejnych ruchów. Poza tym zbyt wiele czynników trzeba wziąć pod uwagę, by takie porównania miały sens. Chcesz wiedzieć, ile możesz zyskać na panelach fotowoltaicznych w swojej firmie? Zamów kompleksowy audyt energetyczny z wyliczeniami u naszych specjalistów!

Fotowoltaika Da Vinci Green Energy. Obsługujemy branżę motoryzacyjną!

Mamy na swoim koncie sporo zrealizowanych projektów – potrafimy dostosować instalację PV pod indywidualne potrzeby konkretnego Klienta. Nasi fachowcy to nie tylko znakomici technicy, ale też znawcy finansów. Współpracujemy również z Centrum Kreacji i Strategii INTERAKCJA, która specjalizuje się w pozyskiwaniu dotacji. Dofinansowanie fotowoltaiki dla przemysłu może objąć choćby 85% kosztów inwestycji. Ambasadorom marki wybudowaliśmy wiatę fotowoltaiczną, która pełni również funkcję quasi-garażu – takie konstrukcje to idealne rozwiązanie na stacjach ładowania pojazdów elektrycznych. Justyna Farmer–Tekieli i Kacper Tekieli bardzo sobie chwalą współpracę z Da Vinci Green Energy. Twoja firma również może wiele zyskać dzięki fotowoltaice dla branży motoryzacyjnej!

Idź do oryginalnego materiału