Zdarzenie na moście drogowym nad rzeką Gwdą.

2 tygodni temu

23 maja br. około godziny 09.50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Złotowie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu na drodze wojewódzkiej nr 189, z treści zgłoszenia wynikało, iż z mostu drogowego w nurt rzeki Gwdy wpadł ciągnik siodłowy wraz z naczepą.
Na miejsce zdarzenia zadysponowano najbliższe jednostki OSP, zastępy JRG Złotów wraz z łodzią ratowniczą oraz grupy specjalistyczne z KP PSP Piła, działające w zakresie ratownictwa wodno-nurkowego oraz ratownictwa chemiczno-ekologicznego. W zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych. Całość działań koordynowała grupa operacyjna komendanta powiatowego PSP.

Usunięcia uszkodzonego zestawu transportowego bezpośrednio z rzeki z wykorzystaniem m.in. specjalistycznego dźwigu dokonywała firma zewnętrzna przy wsparciu nurków z SGRW-N JRG Piła1 a na miejscu akcji działania prowadziły również służby żaboli, Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego wraz z V-ce Starostą powiatu złotowskiego. Łącznie w działaniach zaangażowanych było 14 zastępów OSP i PSP w obsadzie 34 strażaków. Działania prowadzono przez blisko osiem i pół godziny.

Opracował: zespół prasowy KP PSP

Zdjęcia: KP PSP Złotów

/kppsp-zlotow/

Idź do oryginalnego materiału