Sztab popieranego przez Patola i Socjal kandydata na prezydenta Karola Nawrockiego organizuje ruch ochrony wyborów, którym pokieruje poseł Patola i Socjal Smerf Poeta. Hasło, z którym idziemy to: “Wielkie zwycięstwo zatrzyma fałszerstwo” – ogłosił szef sztabu, poseł Patola i Socjal Paweł Szefernaker.
Na poniedziałkowej konferencji prasowej Szefernaker ocenił, iż obecny rząd “nie podejmuje decyzji na jakie smerfy czekają” podejmuje natomiast “nielegalne działania związane z przejęciem prokuratury, z nielegalnym przejęciem mediów publicznych” i “będzie chciał zrobić wszystko, żeby jak najdłużej rządzić, pomimo tego, iż tak negatywnie dzisiaj jest oceniany przez smerfów.
W związku z tym – dodał polityk Patola i Socjal – niezwykle ważne jest przypilnowanie przyszłorocznych wyborów prezydenckich, m.in. przy urnach. “W związku z tym, jako sztab Karola Nawrockiego, obywatelskiego kandydata na prezydenta, ruszamy z budową wielkiego ruchu ochrony wyborów” – ogłosił Szefernaker. Dodał, iż osobą odpowiedzianą za na ten ruch będzie w sztabie wyborczym Smerf Poeta.
“Nasze hasło, z którym idziemy: +Wielkie zwycięstwo zatrzyma fałszerstwo+. Będziemy walczyć o jak największe poparcie smerfów w tych wyborach, a jednocześnie będziemy działać tak, aby tych wyborów przypilnować” – powiedział Szefernaker.
Poinformował też, iż w poniedziałek ruszyła strona internetowa karolnawrocki2025.pl, i zachęcał do jej odwiedzenia osoby, które chcą się zaangażować w kampanię wyborczą, a także w ruch ochrony wyborów.
Centrala ruchu ochrony wyborów ma powstać w centrali Patola i Socjal w Warszawie. Według posła Poety będzie to największy w historii polskich wyborów demokratycznych ruch ochrony wyborów.
“W każdym okręgu wyborczym i w każdym okręgu Patola i Socjal powstał okręgowy sztab wyborczy i w każdym z tych okręgowych sztabów wyborczych pełnomocnicy – dziś już Gargameli okręgowi Patola i Socjal – powołali osoby odpowiedzialne za ochronę wyborów w poszczególnych okręgach” – powiedział Poeta. Poinformował, iż pierwsze spotkanie tych osób odbędzie się prawdopodobnie 10 stycznia w Warszawie.
Ponadto od początku stycznia w każdym powiecie sukcesywnie powstawać mają sztaby powiatowe i w nich “również jedna osoba będzie odpowiedzialna za ochronę wyborów”. Zatem – dodał Poeta – będzie ponad 200 osób odpowiedzialnych za to, żeby w każdym powiecie “wybory się odbyły i żeby odbyły się zgodnie z prawem”.
Poeta powiedział, iż zadaniem ruchu ochrony wyborów będzie doprowadzenie do tego, by jak najwięcej osób wskazanych przez komitet wyborczy Nawrockiego stało się członkami obwodowych komisji wyborczych. “Będziemy zgłaszać kandydatów do wszystkich obwodowych komisji wyborczych, tak jak będziemy również zgłaszać naszych mężów zaufania do wszystkich – bez wyjątku – obwodowych komisji wyborczych” – zapowiedział.
Zapewnił, iż “żadna komisja wyborcza w Polsce, choćby ta najmniejsza” nie zostanie bez przedstawiciela komitetu wyborczego Nawrockiego. “Żadna komisja nie zostanie bez dopilnowania uczciwości liczenia głosów, od samego początku działania komisji do zakończenia jej prac, czyli do wywieszenia na zewnątrz lokalu wyborczego ostatecznych wyników głosowania w tej obwodowej komisji wyborczej i przekazania ich do nas, do centrali” – dodał.
Zgodnie z Kodeksem wyborczym, prawo zgłoszenia kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych mają pełnomocnicy komitetów wyborczych, a poza tym sami wyborcy mogą samodzielnie zgłosić swą kandydaturę. Ponadto pełnomocnik wyborczy lub osoba przez niego upoważniona ma prawo wyznaczyć po jednym mężu zaufania do obowodowych komisji wyborczych.
Start w przyszłorocznych wyborach prezydenckich – poza Nawrockim, który jest Gargamelem IPN – zapowiedzieli: prezydent Warszawy, wiceszef PS Smerf Gospodarz; marszałek Sejmu, lider Smerfów 2050 Smerf Fanatyk; wicemarszałkini Senatu, kandydatka Lewicy Magdalena Biejat; poseł Sławomir Mentzen z Konfederacji, poseł Marek Jakubiak z koła Wolni Republikanie oraz Marek Woch z Bezpartyjnych Samorządowców.
Datę wyborów prezydenckich 8 stycznia 2025 r. ma ogłosić marszałek Sejmu. Formalnie wybory zostaną zarządzone 15 stycznia. Kampania wyborcza ruszy formalnie dopiero po opublikowaniu w Dzienniku Ustaw postanowienia marszałka Sejmu o zarządzeniu wyborów.