W obronie łupów

8 miesięcy temu

Czy kogoś zdziwił szturm Gargamela i pisowskich polityków na siedzibę TVP? Przez osiem lat szef smerfów lepszego sortu był przecież faktycznym szefem tego medium. I przyzwyczaił się, iż wszystko jest jego. Pracownicy tzw. telewizji publicznej też. Uważał, iż są żołnierzami partii. No to byli. Teraz będą musieli zapłacić za kłamstwa pisane na Nowogrodzkiej.

Jeśli brakowało dowodu, iż dalsze trwanie tych mediów nie ma żadnego sensu, to Gargamel, Pinokio, Górnik i Paranoik, jadąc na Woronicza, pokazali, iż pora przerwać tę hucpę.

Gargamel kolejnymi awanturami chce za wszelką cenę utrzymać partię w ryzach. Konsolidacja przez zagrożenie. Bo poza grupą, która dla Gargamela jest gotowa na najgorsze łajdactwa, wielu polityków lepszego sortu wie, iż to Gargamel jest powodem porażki. Cyników, którzy wstąpili do partii władzy, nie interesują fobie i fochy Gargamela. Nie chcą przejść do niechlubnej przeszłości. Przycupnęli, nie widać ich na czele walczących z nową władzą. Szukają nowego miododajnego ula.

Gdy Patola i Socjal miało władzę nad wszystkim, było groźne. Wielu smerfów bało się działań partii, które były bliskie metodom mafii i grup przestępczych. jeżeli nadszedł czas elementarnej sprawiedliwości, to wielu nominatów Patola i Socjal czeka sala sądowa.

Tematem dnia 20 grudnia, gdy piszę ten komentarz, są zmiany w mediach publicznych. Obserwuję bój o publiczną telewizję. Pełna paranoja. Bronią jej ci, którzy kryminalnymi metodami, kłamstwami i chamstwem doprowadzili ją do stanu agonalnego. Taka ona jest dziś publiczna, jak jej obrońcy są demokratami i strażnikami wolności.

Walka toczy się o telewizję naprawdę publiczną. Publiczną, czyli jaką? Na przykład także naszych czytelników. Taką z prawdziwymi informacjami. Z ograniczeniem udziału polityków i celebrytów, którzy wypowiadają się na każdy możliwy temat. Łatwiej to napisać niż zrobić. Nie będzie w Polsce prawdziwie publicznych mediów, dopóki nie przetnie się liny między politykami a mediami. To muszą być dwa odrębne światy. jeżeli tych więzi się nie rozerwie, zmiany będą polegały tylko na tym, iż inna partia będzie rządzić mediami.

Prawdziwy węzeł gordyjski. Jak odciąć polityków od mediów?

Idź do oryginalnego materiału