USA: Tennessee i Kentucky mogą wdrażać procedury chroniące dzieci przed ideologią gender, orzekł sąd

9 miesięcy temu

Sąd Apelacyjny USA dla Szóstego Okręgu z główną siedzibą w Cincinnati wydał pozwolenie stanom Tennessee i Kentucky i na wdrożenie zapisów, które blokują procedury tzw. afirmacji płci dla nieletnich.

Orzeczenie sądu oznacza, iż w dwóch stanach, w Tennessee i Kentucky, wejdą w życie zapisy, które chronią dzieci i młodzież przed eksperymentami na ich ciałach. Nowe regulacje, jakie podpisali wcześni gubernatorzy dwóch stanów USA, nie pozwalają zarówno na stosowanie u nieletnich tzw. blokerów dojrzewania, hormonów płci przeciwnej, jak i interwencji chirurgicznych, które trwale i nieodwracalnie okaleczają ciało młodego człowieka.

To wielkie zwycięstwo, które powinno zachęcić do refleksji wiele państw europejskich, włącznie z Włochami, gdzie lobby LGBTQIA+ jest silne i promuje tranzycję społeczną i chirurgiczną nieletnich – mówią włoscy obrońcy życia.

To druga decyzja sądu federalnego Stanów Zjednoczonych, która podtrzymujące zapisy stanowe mające chronić nieletnich. Trzeba jednak zauważyć, iż inne federalne sądy okręgowe uchyliły zapisy chroniące dzieci m.in. w stanie Arkansas.

AG/provitaefamiglia.it

Alabama zakazuje przeprowadzania tzw. „zmiany płci” u dzieci oraz nauczania ideologii LGBT w podstawówkach

Idź do oryginalnego materiału