Kardynał Wilton Gregory z Washington D.C. wziął udział w konferencji homoseksualnych bluźnierców „Outreach” na Georgetwon University i odprawił Mszę dla jej uczestników, podkreślając, iż jest ona wyrazem „synodalności”, do której wzywa papież Franciszek. Zmierza bowiem do stworzenia „inkluzywnej rodziny wiary”.
– Pod wieloma względami angażujecie się w akt synodalności – wizję i zaproszenie zaproponowane przez papieża Franciszka, zgodnie z którą szczere i otwarte mówienie oraz słuchanie siebie nawzajem pod światłem i przewodnictwem Ducha Świętego jest sposobem, w jaki Kościół wzrasta w doskonałości – zaznaczył hierarcha, zwracając się do około 300 uczestników konferencji organizowanej przez tak zwane mniejszości seksualne, którym przewodzi o. James Martin.
Celem konferencji „Outreach” jest tworzenie warunków, w których „mogą spotkać się” zarówno „przywódcy kościelni, jak i świeccy” – „wierni LGBTQ”. Dyrektorem wykonawczym konferencji jest homoseksualista Michael J. O’Loughlin, autor tekstów dla jezuickiego magazynu „America”.
W swojej homilii kard. Gregory zacytował Ewangelię, podkreślając, iż „jedność – bycie ze sobą połączonym – jest celem do osiągnięcia – i pozostaje znakiem, iż sam Chrystus jest pośród nas”.
Dodał, iż jedność „nie oznacza jednolitości ani identyczności opinii w sercu i umyśle”, ale „duchową więź, która musi być celem naszego Kościoła katolickiego – Komunię”.
Jak komentuje portal Life Site News, kard. Gregory „nie zauważył jednak, iż Komunia wymaga wyznania wiary apostolskiej, która potępia homoseksualizm (KKK 815)”.
Hierarcha skupił się przede wszystkim na robiącym w tej chwili ogromną karierę słowie-talizmanie: inkluzywność. Wskazywał, iż „zgromadzenie jest poświęcone dążeniu do tego, abyśmy stali się bardziej inkluzywną rodziną wiary”. I chociaż „czasami możemy mieć trudności jako katolicy i Amerykanie, aby osiągnąć taki stan harmonijnego bycia razem”, to jednak trzeba nadać priorytet „jedności”. Do niej trzeba dążyć.
Konferencja, w której głównymi mówcami – poza kard. Gregory i o. Martinem – byli były szaman, o. William Hart McNichols i żydowska profesor biblijna Amy-Jill Levine – spotkała się także z ciepłym przyjęciem ze strony papieża. W odręcznie napisanym liście, Franciszek zapowiedział duchowe połączenie ze wszystkimi biorącymi udział podczas Mszy odprawianej przez kard. Gregory.
McNichols jest otwarcie homoseksualnym duchownym zaangażowanym w aktywizm LGBT i bluźniercze przedstawienia np. „Ukrzyżowanie AIDS” z 1986 r.
Dr Levine z kolei to ekspertka od „Nowego Testamentu” i studiów żydowskich na Hartford International University for Religion and Peace, która „nie wierzy w Jezusa” jako Boga i przekonuje, iż Biblia dopuszcza akty homoseksualne wbrew nauczaniu Kościoła katolickiego.
Katolicka nauka moralna głosi, iż „akty homoseksualne są wewnętrznie nieuporządkowane”, „sprzeczne z prawem naturalnym”. Katechizm Kościoła Katolickiego wskazuje, iż aktywność homoseksualna nigdy nie może być zaakceptowana. To ciężki grzech „wołający o pomstę do nieba”. Duchowni nigdy nie mogą aprobować takich aktów ani w żaden sposób utwierdzać osoby o skłonnościach homoseksualnych, by trwały w grzechu, nie mówią już o promocji dewiacyjnych zachowań seksualnych.
Źródło: lifesite.com
AS