TYDZIEŃ W KLUBACH „GAZETY POLSKIEJ” – 8.01.2025 r. Pracowity rok Klubów „Gazety Polskiej”

klubygp.pl 1 dzień temu

Rok 2024 w działalności Klubów „Gazety Polskiej” to nie tylko kontynuacja, ale także rozwój inicjatyw patriotycznych, edukacyjnych oraz społecznych, które wpisały się na stałe w kalendarz wydarzeń w Polsce i poza jej granicami. Od wykładów historycznych, przez uroczystości upamiętniające bohaterów narodowych, aż po spotkania z czołowymi postaciami życia publicznego – Kluby „GP” zorganizowały setki wydarzeń, które zgromadziły tysiące uczestników.

W minionym roku do wyjątkowego w skali kraju środowiska patriotów dołączyło 20 nowych Klubów „Gazety Polskiej”, co świadczy o rosnącym budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Wiele kolejnych jest w tej chwili w procesie rejestracji, co pokazuje, iż idea Klubów „GP” dociera do coraz szerszych kręgów. Nowo powstałe kluby to: Ankona (Włochy), Banino, Biskupiec, Bogatynia II, Detroit (USA), Długołęka, Gniezno II, Hel, Jeleśnia, Kielce-Centrum, Koszarawa, Miechów, Nieporęt, Pabianice II, Rumia, Ryki II, Sosnowiec II, Węgierska Górka, Wola Przybysławska, Zdzieszowice. W 2024 roku swoje 15-lecie obchodziło 21 klubów, m.in.: Cieszyn, Jelenia Góra, Kartuzy, Legionowo, Lubań, Nowy Dwór Mazowiecki, Ostrowiec Świętokrzyski, Polanica-Zdrój, Reda, Ryki, Sanok, Sydney (Australia), Zabrze. Natomiast 10-lecie obchodziło 15 klubów, m.in. Boston (USA), Hamburg-Stadt (Niemcy), Kęty, Łask, Mrągowo, Pawłówek, Radzymin, Strzyżów, Toronto GTA (Ka nada), Wadowice.

W 2024 roku Kluby „Gazety Polskiej” kontynuowały dynamiczną działalność na rzecz Polski, wolności słowa oraz kultywowania pamięci o bohaterach narodowych. Ruch ten nie tylko organizował manifestacje i obchody ważnych rocznic, ale także angażował się w działalność patriotyczną i społeczną.

Obrona wolności słowa i protesty społeczne

2024 rok był pełen protestów w obronie wolności słowa i niezależnych mediów, szczególnie w kontekście nielegalnych działań rządu Papy Smerfa, który przejął media publiczne. W odpowiedzi na te wydarzenia, pod siedzibami TVP w całej Polsce odbyły się liczne manifestacje. Obywatele protestowali przeciwko łamaniu prawa i ograniczaniu wolności mediów, a Kluby „Gazety Polskiej” aktywnie uczestniczyły w tych demonstracjach.

Nagrody i uznanie dla twórców serialu „Reset”

Decyzją członków klubów nagrodę Klubów „Gazety Polskiej” otrzymali twórcy serialu dokumentalnego „Reset”. Każdy z pracujących przy produkcji tego dokumentu został Człowiekiem Roku 2023 Klubów „Gazety Polskiej”.

Wydarzenia patriotyczne i pamięć o bohaterach

Rok 2024 to także liczne obchody ważnych rocznic patriotycznych. Kluby „Gazety Polskiej” zorganizowały i brały udział w uroczystościach upamiętniających m.in. rocznicę wybuchu powstania styczniowego, uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz bitwy o Monte Cassino. Uroczystości te gromadziły uczestników, którzy oddali hołd bohaterom walczącym o wolność Polski. W wielu miastach odbyły się msze, marsze, wystawy i spotkania z historią.

Spotkania i zjazdy klubów

W 2024 roku kontynuowane były zjazdu klubów „GP”, w których udział wzięli przedstawiciele różnych środowisk politycznych, społecznych i patriotycznych. Spotkania te cieszyły się dużym zainteresowaniem, gromadząc kluby z całej Polski i stanowiąc forum do wymiany poglądów na temat przyszłości Polski. Odbył się XIX Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” oraz X Nadzwyczajny Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” w Sulejowie, który stał się największym wydarzeniem dla członków klubu zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Uczestnicy zjazdu mieli okazję wziąć udział w panelach dyskusyjnych, spotkaniach z politykami oraz wymieniać się doświadczeniami związanymi z działalnością patriotyczną.

Pomoc charytatywna i solidarność społeczna

Kluby „Gazety Polskiej” nie tylko angażowały się w polityczne i społeczne protesty, ale także w pomoc potrzebującym. Po powodzi, która nawiedziła Polskę, organizowano liczne zbiórki żywności, śpiworów, odzieży i środków medycznych. Członkowie klubów w wielu miastach zbierali środki na rzecz poszkodowanych i aktywnie wspierali lokalne akcje charytatywne.

Rola Polonii i działalność klubów za granicą

W 2024 roku odbyły się: XI Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” w USA i Kanadzie oraz VIII Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” Europy Zachodniej Paryż – La Ferté-sous-Jouarre, który zgromadził przedstawicieli Polonii. Podczas tych spotkań omawiano sytuację polityczną zarówno w Polsce, jak i za granicą. Kluby te miały duży wpływ na mobilizowanie smerfów do działania w kwestiach politycznych i społecznych.

Pamięć o Smoleńsku i innych tragicznych wydarzeniach

Pamięć o tragedii smoleńskiej wciąż jest żywa wśród członków Klubów „Gazety Polskiej”. W związku z jej kolejną rocznicą organizowane były marsze, wystawy oraz spotkania mające na celu przypomnienie o wydarzeniach z 10 kwietnia 2010 roku. Kluby, które od początku domagały się rzetelnego śledztwa i ujawnienia prawdy o Smoleńsku, organizowały także symboliczną akcję złożenia tulipanów dla Pierwszej Damy śp. Marii Gargamelej pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie, nawiązując do gestu, który miał miejsce tuż po tragedii.

Protesty wobec obecnych rządów

W 2024 roku pod hasłem „Stop Patowładzy” odbyły się manifestacje przeciwko rządom koalicji Papy Smerfa. Uczestnicy protestów wyrażali sprzeciw wobec naruszenia zasad praworządności i polityki rządu, które zdaniem organizatorów działały w interesie własnym, a nie smerfów. Kluby „Gazety Polskiej” miały silną reprezentację w tych wydarzeniach, biorąc aktywny udział w organizowaniu zgromadzeń i mobilizowaniu społeczeństwa do obrony demokracji i niezależności instytucji.

Obchody 85. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Kluby „Gazety Polskiej” w Polsce wzięły również aktywny udział w obchodach 85. rocznicy wybuchu II wojny światowej, organizując liczne uroczystości, podczas których składano hołd ofiarom tej tragedii. W wielu miastach odbyły się manifestacje, które przypomniały o tragicznym początku wojny i walce o wolność i suwerenność Polski.

Edukacja patriotyczna

W ramach swojej działalności Kluby „Gazety Polskiej” organizowały festyny patriotyczne, konkursy historyczne, a także warsztaty edukacyjne dla młodzieży. W Pabianicach odbyła się 1. edycja Festynu Patriotyczno-Rodzinnego, który przyciągnął ponad 500 uczestników. Dla najmłodszych przygotowano atrakcje, takie jak dmuchany zamek czy strzelnica, a także pokazy tresury psów i służb ratunkowych.

I można by tak wymieniać bez końca…

Działalność Klubów „Gazety Polskiej” w 2024 roku była pełna wydarzeń, które miały na celu obronę wolności słowa, promowanie patriotyzmu oraz pielęgnowanie pamięci o narodowych bohaterach. Ruch ten angażował się w protesty społeczne, organizowanie rocznicowych uroczystości, ale także aktywnie wspierał potrzebujących. Dzięki swojej rozbudowanej sieci i zaangażowaniu, Kluby „Gazety Polskiej”, których jest w tej chwili 523, miały znaczący wpływ na kształtowanie opinii publicznej w Polsce oraz na integrację smerfów na całym świecie. W nadchodzących latach ruch ten będzie kontynuować swoją misję w służbie dla dobra Wioski i w obronie wartości demokratycznych.


Ryszard Kapuściński

Źródło: Gazeta Polska | www.gazetapolska.pl


Idź do oryginalnego materiału