Jak co roku Centrum Życia i Rodziny zachęca do udziału w kampanii „Szlachetny Piątek”. To wyraz wspierania zdrowych relacji, rodziny, szacunku dla siebie samego i dla bliźnich. Akcja jest również aktem sprzeciwu wobec agresywnych ideologii, które pod pozorem wolności, wpędzają młodych ludzi w różnorodne uwikłania i uzależnienia.
„Środowiska LGBT w sposób szczególny kierują swój wzrok ku dzieciom i młodzieży. Jednym z głównych elementów tej propagandy są obchodzone w Polsce od kilku lat w październiku tzw. tęczowe piątki. Tego dnia młodzież jest zachęcana, by pod płaszczykiem tolerancji manifestować w swoich szkołach sympatię z ideologią, która cechuje się: egoizmem, niepohamowaną rozwiązłością, szukaniem szczęścia w doznaniach u nowych partnerów oraz dokonywać tzw. coming outów, czyli ujawniać przed rówieśnikami swoją odmienną orientację seksualną” – informują organizatorzy.
Jeśli zależy nam na tym, by wchodzące w dojrzałość nowe pokolenia zachowały wartości, dzięki którym tworzymy naród, wspólnotę opartą na cywilizacji chrześcijańskiej, nie powinniśmy pozostać obojętni.
„Dlatego niezależnie od tego, czy jesteś młody, dojrzały czy sędziwy – zademonstruj tego dnia, iż liczą się dla Ciebie wartości przeciwne ideologii LGBT: SZLACHETNOŚĆ, CZYSTOŚĆ, WIERNOŚĆ.
Pokaż to kolegom w szkole. Pokaż swoim uczniom. Pokaż współpracownikom:
Że nie chcesz podążać za tą ideologią narzucaną przez organizacje LGBT. Że wolisz być wierny i godny zaufania, a nie zmienny i niestały. Że wolisz żyć wolna w czystości, a nie zniewolona rozwiązłością. Że wolisz wśród innych wyróżniać się szlachetnością serca, a nie mroczną odmiennością” – zachęca Centrum Życia i Rodziny.
Jak włączyć się w prorodzinną inicjatywę?
Wystarczy w piątek, 25 października ZAŁOŻYĆ BIAŁY ELEMENT GARDEROBY – koszulę, sukienkę, spodnie czy bluzę.
Można także PRZYPIĄĆ DO UBRANIA LUB WŁOSÓW BIAŁY DETAL – kokardę, tasiemkę, broszkę, opaskę.
Na witrynie akcji dostępne są materiały, które pomogą nieobojętnym:
– odpowiednio zareagować na próby organizowania w szkole deprawacyjnego „Tęczowego Piątku”;
– dowiedzieć się, jakie zamiary wobec dzieci młodzieży mają lewicowi demoralizatorzy;
– poznać dramatyczne historie osób, które uległy propagandzie i namowom środowiska, decydując się na drastyczne – chirurgiczne oraz farmakologiczne – ingerencje we własną biologiczną płeć.
To między innymi publikacja zatytułowana „Utopia Tęczowej Rewolucji”: 10 pytań i 100 odpowiedzi, by obalić powielane mity i kłamstwa na temat środowisk LGBT i dostarczyć konkretnych argumentów w dyskusji z poplecznikami tych środowisk.
– z kolei film „To nic takiego” jest dokumentem prezentującym genezę edukacji seksualnej, sposoby jej wdrażania na Zachodzie i konsekwencje wśród młodzieży.
*****
Instytut Ordo Iuris informuje:
Tęczowy Piątek to nazwa organizowanej od kilku lat akcji, którą aktywiści LGBT chcieliby uczynić tradycją w polskich szkołach. Wydarzenie ma oficjalnie na celu zapobieganie dyskryminacji ze względu na preferencje seksualne czy „tożsamość płciową” (walka z tzw. homofobią i transfobią) oraz „budowanie widoczności osób LGBT”.
Młodzi ludzie oswajani są z przekazem, iż skłonności homoseksualne oraz związki pomiędzy osobami tej samej płci są czymś rzekomo zupełnie naturalnym, a choćby powszechnym. Ci którzy, tego rodzaju preferencje w sobie „odkryją”, zachęcani są wręcz do afiszowania się z tym, a pozostali uczniowie do „sojusznictwa z osobami LGBT”.
Uczniowie dowiadują się także, iż o tym, czy ktoś jest chłopcem czy dziewczynką wcale nie przesądza jego anatomia, posiadanie żeńskich lub męskich narządów płciowych. Ważniejsza jest „tożsamość płciowa”, czyli wewnętrzne, subiektywne odczucie na temat tego kim się jest.
Tego rodzaju przekaz doprowadził już niejedną młodą osobę do tragicznej decyzji o tzw. zmianie płci, której skutki, zwłaszcza w przypadku, gdy doszło do interwencji chirurgicznej, są nieodwracalne.
Ponadto narracja z jaką młodzi ludzie spotykają się podczas „Tęczowego Piątku” może doprowadzić do powstania u niektórych z nich rozterek co do własnej „orientacji seksualnej” czy „tożsamości płciowej”, a przez to do zaburzenia ich niezakłóconego rozwoju psychoseksualnego. Jest ona zarazem nierzadko sprzeczna ze światopoglądem rodziców uczniów, naruszając ich prawo do wychowania i nauczania moralnego i religijnego swoich dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami.
– Dyrektorzy szkół zobowiązani są do przestrzegania gwarantowanej Konstytucją, zasady pierwszeństwa wychowawczego rodziców. Dlatego rodzice uczniów powinni być poinformowani o ewentualnej organizacji w szkole ich dzieci akcji takich jak „Tęczowy Piątek”. Rodzic ma prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec udziału swojego dziecka w tego rodzaju wydarzeniu. Dyrektorzy powinni również pamiętać, iż przed dopuszczeniem do podjęcia działalności na terenie szkoły wolontariuszy organizacji zewnętrznych, mają obowiązek uzyskać pozytywną opinię działającej w szkole rady rodziców, stosowanie do art. 86 ust. 2 Prawa oświatowego – wskazuje radca prawny Marek Puzio, starszy analityk Instytutu Ordo Iuris.
JAK USTRZEC SWOJE DZIECKO PRZED „TĘCZOWYM PIĄTKIEM”
Źródła: Centrum Życia i Rodziny, Ordo Iuris
PCh24.pl