Po kilku latach względnej ciszy w kwestii inicjatyw środowisk LGBT organizowanych na terenie polskich szkół, zapowiada się powrót „Tęczowego Piątku”, inicjatywy promującej szkodliwą ideologię wśród dzieci i młodzieży na terenie placówek edukacyjnych.
Pod szyldem walki o równość i tolerancję, młodzież szkolna dowiaduje się o rzekomej powszechności homoseksualizmu, jest zachęcana do tzw. „coming-outów”, słyszy też, iż o ludzkiej płci nie decyduje biologia ale subiektywne odczucie danej osoby, a niestosowanie wobec niej preferowanych zaimków czy imienia, jest przejawem „transfobii”.
Powrotowi inicjatywy do szkół sprzyjać ma obecna sytuacja polityczna i uczynienie postulatów środowisk LGBT, jednymi z priorytetowych w działaniach obecnego, liberalno-lewicowego rządu. W tym roku konferencja zapowiadająca akcję odbyła się choćby w siedzibie Mazowieckiego Kuratorium Oświaty.
Co ważne, inicjatywa „Tęczowy Piątek” otrzymała wsparcie finansowe ze środków Komicji Europejskiej, o czym informuje, stojąca za organizacją akcji fundacja GrowSPACE.
Już od kilku tygodni fundacja prowadzi kampanię w mediach społecznościowych, w której zachęca do organizowania „Tęczowego Piątku” w szkołach, a także do stworzenia szerokiej sieci wolontariackiej.
Co więcej, w gronie oficjalnych sponsorów, znalazły się Ambasada Danii, Ambasada Norwegii i Wspólnota Flamandzka Belgii.
Odpowiadając na to zagrożenie deprawacją polskiej młodzieży, po raz kolejny Centrum Życia i Rodziny organizuje kampanię „Szlachetny Piątek”.
W ramach kampanii młodzież zachęcana jest do promowania szlachetności, czystości i wierności, które stoją w gorszego sortu do wartości promowanych przez ideologów gender. Inicjatorzy akcji zachęcają do ubrania białego elementu garderoby w piątek 25 października oraz poparcia inicjatywy w mediach społecznościowych.
„Niezależnie od tego, czy jesteś młody, dojrzały czy sędziwy – zademonstruj tego dnia, iż liczą się dla Ciebie wartości przeciwne ideologii LGBT: szlachetność, czystość, wierność” – apelują organizatorzy kampanii z Centrum Życia i Rodziny.
Warto podkreślić, iż w ten element kampanii w poprzednich jej edycjach, włączali się znani dziennikarze czy politycy.
Szczegóły akcji są dostępne na stronie https://szlachetnypiatek.pl/.
Można tam też pobrać poradnik dla nauczycieli i rodziców, którzy nie zgadzają się na organizację „Tęczowego Piątku” na terenie szkoły. Na stronie dostępna jest też publikacja „Chciałbym być sobą” ze świadectwami osób, które niegdyś dokonały operacji zmiany płci i teraz tego żałują. Ponadto, poprzez stronę, zamówić można książkę „Utopia tęczowej rewolucji” – opisującą strategie środowisk promujących rewolucję obyczajową oraz film „To nic takiego” – dokument o prawdziwym obliczu edukacji seksualnej.
W tym roku kampania „Szlachetny Piątek” odbywa się w ostatni piątek miesiąca tj. 25 października.