Szkoła podstawowa w Lutomi Dolnej przejedzie remont [FOTO]

4 tygodni temu

Blisko 10 mln złotych pochłoną prace związane z termomodernizacją gminnej placówki oświatowej w Lutomi Dolnej. 13 czerwca wójt gminy Świdnica podpisał umowę z wykonawcą prac.

Inwestycja będzie realizowana z dofinansowaniem z Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska na lata 2021-2027, Priorytet: 9. Fundusze Europejskie na rzecz transformacji obszarów górniczych na Dolnym Śląsku – w ramach środków Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Wykonawcą robót jest firma HYDRATEC Sp. z o.o. z Białegostoku. Wartość robót zgodnie z podpisaną umową wyniesie ponad 9,7 mln zł. Dofinansowanie wyniesie 80% wartości zadania, w tym 70% ze środków Unii Europejskiej oraz 10% z budżetu państwa – informuje Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Świdnica.

Zakres robót obejmuje między innymi wymianę c.o., okien i drzwi zewnętrznych we wszystkich budynkach szkolnych, wymianę źródła ogrzewania z olejowego na pompę ciepła z wymiennikiem gruntowym wspomaganą pompą powietrzną, wymianę oświetlenia na energooszczędne w całym obiekcie, montaż paneli fotowoltaicznych, modernizację sali gimnastycznej z przebudową węzłów sanitarnych i montażem nowej podłogi sportowej, docieplenie stropodachów, wykonanie nowej elewacji budynków szkolnych – wylicza Waligóra.

1 z 9

/UG Świdnica, opr. mn/

Idź do oryginalnego materiału