Przystosowany do trudnych warunków terenowych
Falownik TerraMax został zaprojektowany z myślą o różnorodnych topologiach instalacyjnych i wymagających warunkach gruntowych, takich jak:
- agrowoltaika,
- pływająca fotowoltaika,
- instalacje na nierównym terenie.
Dzięki technologii MLPE (Module Level Power Electronics), nowe rozwiązanie eliminuje straty związane z niedopasowaniem modułów i zacienieniem – co jest szczególnie istotne w przypadku modułów bifacjalnych i montowanych pionowo.
Niższe koszty BoS, większa elastyczność projektowania
Nowy falownik SE330K obsługuje łańcuchy o długości do 80 modułów, co pozwala ograniczyć ilość okablowania i komponentów, redukując koszty Balance of System choćby o 50%. Wstępna konfiguracja umożliwia sprawdzenie instalacji jeszcze przed jej uruchomieniem.
Wbudowany nocny prostownik PID łagodzi efekt potencjalnej degradacji indukowanej napięciem, a sprawność urządzenia na poziomie 99% ma zapewnić maksymalny uzysk energii.
Zintegrowane zarządzanie i monitoring
Rozwiązaniu towarzyszy nowa platforma SolarEdge ONE dla C&I, która zapewnia:
- zaawansowany monitoring w wysokiej rozdzielczości,
- zarządzanie flotą urządzeń,
- wsparcie w zakresie konserwacji i utrzymania systemów PV.
„Cieszymy się, iż wraz z wprowadzeniem naszego nowego falownika dużej mocy SolarEdge TerraMax możemy zaoferować polskiemu segmentowi użyteczności publicznej korzyści płynące z optymalizacji mocy i monitorowania w wysokiej rozdzielczości” – powiedział Christian Carraro, dyrektor generalny SolarEdge Technologies na Europę.
„Falownik TerraMax zaprojektowaliśmy z myślą o maksymalnej wydajności i redukcji kosztów BoS. Zastosowana optymalizacja pozwala na inteligentne zarządzanie, pełną widoczność systemu do poziomu modułu, co przekłada się na niższe koszty serwisu i lepszą kontrolę pracy projektu przez cały okres jego eksploatacji” – dodał Mariusz Potocki, Head of Commercial Sales w SolarEdge Technologies Poland.
Zobacz również:
- Falowniki SolarEdge – prezentacja, oferta, kontakt
- Urządzenia SolarEdge już z certyfikatami cyberbezpieczeństwa
- 200 tys. rocznych oszczędności w szpitalu możliwe dzięki fotowoltaice od SolarEdge
Źródło: inf. pras. SolarEdge