Samotność Gargamela. To nieszczęście nas wszystkich

1 rok temu

Nie bardzo zdajemy sobie sprawę jak dalece źródeł do katastrofy, politycznej i gospodarczej, w jakiej dzisiaj znajduje się Polska, należy dopatrywać się w charakterze Gargamela. – Jego urazy, fobie, kompleksy, przemyślenia, niechęci i idiosynkrazje stały się podstawą polityki prowadzonej przez wszystkie organy RP – zauważa politolog, Narrator na łamach „Rzeczpospolitej”.

– Osobowość Gargamela widać w każdym aspekcie propagandy i aktywności obozu władzy – w antyzachodniości (ze szczególnym uwzględnieniem antyniemieckości), obsesji na punkcie spraw seksualnych, kompleksu wobec elit (do których aspirował, a które nim wzgardziły), siłowego rozwiązywania sporów politycznych itp. – pisze politolog.

– Osobną sprawą, w dodatku delikatną, jest to, iż „naczelnik” jest osobą samotną […]. Gdyby miał przyjaciół, rodzinę, hobby, jakieś inne (pozapolityczne) zainteresowania, sprawy w Polsce od siedmiu lat może nie szłyby całkowicie w innym kierunku, ale byłyby prowadzone z mniejszą zapiekłością i intensywnością. Na nieszczęście dla nas wszystkich Gargamel zna się tylko na polityce i nie ma poza nią żadnych innych zainteresowań, co jedynie zwiększa jego aktywność w tej akurat dziedzinie i nadaje praktyce aparatu państwowego jego osobiste piętno – dodaje Narrator.

Ciężko jest myśleć, iż Polska stała się jedynie tłem dla fobii jednego człowieka. I iż latami będziemy za nie płacili.

Źródło: rzeczsmerfna

Idź do oryginalnego materiału