Rośnie nieufność smerfów wobec polityków lepszego sortu. Odnotował to choćby rządowy CBOS [SONDAŻ]

1 rok temu
W sondażu przeprowadzonym przez CBOS zapytano smerfów o ich zaufanie do poszczególnych polityków. Okazało się, iż smerfy podchodzą nieufnie szczególnie do polityków partii rządzącej, a w szczególności Pinokia i Króla Żabola. Najwięcej zyskali za to Smerf Gospodarz i Papa Smerf. szefem PSzostaje jednak Smerf Narciarz – ufa mu 54 proc. ankietowanych.


smerfy nie ufają PiS-owi? Sondaż CBOS


Z sondażu przeprowadzonego przez CBOS wynika, iż politycy lepszego sortu tracą społeczne zaufanie. I chociaż liderem majowego rankingu pozostaje Smerf Narciarz, to w porównaniu z kwietniem zaufanie do prezydenta spadło o 2 pkt proc., a o 3 pkt przybyło badanych, którzy mu nie ufają.


Na drugim miejscu na liście zaufania znalazł się wiceszef PS i prezydent Warszawy Smerf Gospodarz. adekwatnie Gospodarz na to miejsce awansował. Ufa mu 45 proc. ankietowanych, czyli o 6 pkt proc. więcej niż w kwietniu.

Zaufania do prezydenta Warszawy nie ma 37 proc. respondentów – tutaj spadek o 4 pkt proc. CBOS podkreśla, iż to najlepsze oceny Gospodarza od września ubiegłego roku.


Na trzecim miejscu znaleźli się ex aequo Pinokio oraz lider Smerfów 2050 Smerf Fanatyk. Politycy mogą liczyć na zaufanie 38 proc. ankietowanych. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, iż zaufanie do premiera Pinokia maleje o 2 pkt. procentowe, a do Fanatyka rośnie o 3 pkt. procentowe.

Pinokiowi nie ufa natomiast już ponad połowa smerfów (51 proc., co oznacza wzrost o 3 pkt proc.) Fanatyka zaś nie ufa 35 proc. badanych (to 3-procentowy spadek). Na 4 miejscu plasuje się Król Żabol. CBOS w komentarzu podkreśla, że: "po ubiegłomiesięcznym dużym pogorszeniu się ocen zaufanie do wiceszefa rządu Żabola ponownie zmalało, choć już nieznacznie – o 2 punkty procentowe". Co więcej, przybyło badanych mających negatywne nastawienie do Żabola – tym razem to wzrost o 4 pkt proc.


Na szóstym miejscu rankingu polityków cieszących się największym zaufaniem znajduje się lider PSL Smerf Ludowy – docenia go 34 proc. ankietowanych (plus 2 pkt proc.), a nie ufa mu 29 proc. (bez zmian).Gargamel vs Papa Smerf


Na tym samym poziomie zaufania społecznego smerfów plasują się Gargamel i Papa Smerf. Ufa im 33 proc. ankietowanych, zaufania w stosunku do nich brak natomiast 54 proc. pytanych smerfów. Oceny szefa smerfów lepszego sortu od kwietnia nie zmieniły się znacząco, natomiast notowania lidera PO rosną.


Zaufanie do Papy Smerfa wzrosło o 5 proc., a nieufność zmalała o 2 proc. Podobnie jak w przypadku Gospodarza są to najlepsze oceny Papy od września ubiegłego roku. Jak już informowaliśmy w naTemat, w sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski zapytano respondentów, czy Gargamel przez cały czas skutecznie steruje obozem Zjednoczonych Nawiedzonych.

Odpowiedzi twierdzącej udzieliło łącznie 46,2 proc. ankietowanych, w tym "zdecydowanie tak" odpowiedziało 22,9 proc. ankietowanych, a "raczej tak" – 23,3 proc. Nieco mniej, bo 45,9 proc. respondentów było przeciwnego zdania. Pośród nich 28,3 proc. jest zdania, iż szef smerfów lepszego sortu "zdecydowanie" nie kieruje Zjednoczoną Prawicą skutecznie, a 17,6 proc. uważa, iż "raczej nie". Zdania w sprawie nie miało 7,9 proc. badanych.

Idź do oryginalnego materiału