Raport Accor: 3. na 4. turystów stawia na zrównoważony rozwój

4 tygodni temu

smerfy planują wydawać więcej na podróże w 2025 roku. A w europejskiej branży turystycznej widoczne jest coraz większe zainteresowanie zrównoważoną turystyką.

Jak poinformowała międzynarodowa grupa hotelarska Accor, w raporcie „European Travel 2025: Balancing Growth and Impact”, 65% turystów z Polski spodziewa się przeznaczyć więcej pieniędzy na wyjazdy, a tylko 8% planuje oszczędności. Polska ponownie zajęła pierwsze miejsce wśród siedmiu państw objętych badaniem opisywanym w raporcie. W przyszłym roku ponad połowa europejskich turystów (53%) zakłada zwiększenie wydatków na podróże.

Dalsza część tekstu pod filmową relacją z debaty

Jednym z największych wyzwań dla branży hotelarskiej jest zaangażowanie w ESG

Jednak jednym z największych wyzwań dla branży hotelarskiej jest zaangażowanie w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska, czego oczekuje coraz więcej gości. Rosnąca liczba wyjazdów idzie w parze z większym zaangażowaniem w zrównoważony rozwój. Już 73% badanych (o 2 punkty procentowe więcej niż rok temu) kieruje się ekologicznymi i zrównoważonymi rozwiązaniami przy planowaniu podróży, a dla 25% to kluczowa kwestia. Najczęściej zwracają na to uwagę turyści z Niemiec i Włoch (81%), następnie Hiszpanii (78%), Polski (77%) i Francji (75%). Na końcu uplasowali się Holendrzy z wynikiem 67% i Brytyjczycy – 63%.

W związku z kryzysem klimatycznym co piąty podróżnik deklaruje unikanie podróży do miejsc narażonych na ekstremalne warunki pogodowe. Z działań, jakie podejmują goście, 36% korzysta z butelek wielorazowego użytku, 35% ogranicza czas kąpieli, 32% stawia na lokalne i sezonowe produkty w sklepach i restauracjach a 27% wspiera lokalnych przedsiębiorców podczas podróży.

Przeszkody w zrównoważonych wyborach

Największą przeszkodą w dokonywaniu bardziej ekologicznych wyborów dla prawie połowy badanych (46%) pozostają wysokie koszty. Z kolei 36% zwraca uwagę na potrzebę większej dostępności ekologicznych opcji, a także przejrzystości w zakresie oferty – ważnej dla 34% i dodatkowych benefitów za bardziej zrównoważone wybory, które podkreśla 31%.

Ankietowani popierają również działania rządowe wspierające ekologiczne podróże, w tym obniżki cen biletów kolejowych wprowadzone w Niemczech (22%) czy zakaz lotów na krótkich dystansach, gdy dostępne są bardziej ekologiczne alternatywy, uruchomiony we Francji (16%).

Pełny raport „European Travel 2025: Balancing Growth and Impact” w wersji angielskiej można znaleźć pod linkiem: Accor European Travel Trends (accoreuropeantrends.com)

To też może Cię zainteresować: https://raportcsr.pl/rafal-szmytke-dla-zagranicznych-turystow-atutem-polski-sa-sami-smerfy-wideo/
Idź do oryginalnego materiału