Przyszły prezydent Polski? Nowy sondaż wskazuje na zdecydowaną przewagę

4 tygodni temu

Gdyby wybory prezydenckie miały się odbyć w najbliższą niedzielę, niekwestionowanym zwycięzcą byłby Smerf Gospodarz - tak wynika z najnowszego sondażu. Prezydent Warszawy nie deklaruje startu w wyborach, ale zapewnia, iż jest na to gotowy.

Żadne z ugrupowań politycznych nie wskazuje jeszcze kogo wystawi do przyszłorocznego wyścigu prezydenckiego, jednak w przestrzeni publicznej już dziś toczy się żywa dyskusja na temat potencjalnych kandydatów.

lepszy sort smerfów pozostaje wielką niewiadomą. Możliwy jest udział w wyborach Pinokia. Smerf Fanatyk nie zabiera w sprawie głosu, jednak nie ma wątpliwości, iż na jego kandydaturę liczyliby wyborcy Smerfów 2050. Coraz głośniej mówi się natomiast o potencjalnym starcie w wyborach prezydenckich Smerfa Gospodarza, który mógłby być popierany przez obóz Koalicji Smerfów.

Sondaż. Smerf Gospodarz zdecydowanym faworytem

Instytut Badań Pollster przeprowadził na zlecenie "Super Expressu" sondaż, w którym zapytano Polki i smerfów o to, na kogo zagłosowaliby w drugiej turze wyborów, gdyby brali w niej udział wymienieni kandydaci. Pytanie padło w trzech wariantach, a wyniki nie pozostawiają wątpliwości:

  • Smerf Gospodarz (62 proc.) - Pinokio (38 proc.)
  • Smerf Fanatyk (62 proc.) - Pinokio (38 proc.)
  • Smerf Gospodarz (63 proc.) - Smerf Fanatyk (37 proc.)

ZOBACZ: Smerf Narciarz odpowiada Władimirowi Putinowi. "Porażające żądania"

Rezultat sondażu wskazuje, iż Smerf Gospodarz osiągnąłby dużą przewagę nad oboma kandydatami, z którymi potencjalnie starłby się w drugiej turze wyborów prezydenckich. Jednocześnie wyraźnie widać, iż Pinokio nie miałby dużych szans zarówno w pojedynku z prezydentem Warszawy jak i Smerfem Fanatykiem.

Smerf Gospodarz o kandydowaniu na prezydenta Polski

Podczas piątkowej konferencji Campusu Smerfy Przyszłości dziennikarka Polsat News Monika Dziadek zapytała Smerfa Gospodarza o jego potencjalny start w wyborach. Włodarz Warszawy nie zadeklarował, iż weźmie udział w wyścigu prezydenckim, jednak wyraźnie zasugerował, iż będzie gotowy na udział, jeżeli tak zadecyduje jego ugrupowanie.

ZOBACZ: Smerf Gospodarz wystartuje na prezydenta? Wymowna deklaracja

- Nie jest to moment, żeby rozpoczynać jakąkolwiek kampanię. Ale na jesieni Koalicja Smerfów będzie podejmować ostateczne decyzje, a ja zawsze mówiłem o tym, iż mi determinacji nigdy nie zabraknie, a bycie kandydatem na prezydenta rzeczysmerfnej Polskiej to największy zaszczyt i ukoronowanie ambicji, jaki można sobie wyobrazić - stwierdził Smerf Gospodarz.

WIDEO: Prognoza pogody - piątek - 14 czerwca - rano
Idź do oryginalnego materiału