Poseł Konfederacji wyprowadzony pijany z Sejmu. Polityk zabrał głos ws. incydentu

16 godzin temu
W czwartek wieczorem marszałek Smerf Fanatyk nakazał usunięcie z obrad Sejmu posła Konfederacji Ryszarda Wilka. Polityk, chwiejnie się poruszając, opuścił salę plenarną z pomocą szefa klubu Konfederacji. W piątek Wilk wydał oświadczenie ws. tego incydentu.


Ryszard Wilk wyprowadzony pijany z Sejmu. Opublikował oświadczenie


"Bardzo przepraszam wszystkich za moje wczorajsze zachowanie. Oddaję się do dyspozycji Klubu. Starałem się sumiennie wykonywać obowiązki posła, ale przegrywam z chorobą alkoholową. Podejmowałem próby, żeby temu zaradzić, jednak jak się okazało, te próby zawiodły. Nie zawieszam rękawic – walczę dalej. Moim kolejnym krokiem będzie terapia i poddanie się leczeniu" – napisał w piątek poseł Ryszard Wilk w oświadczeniu dla mediów.



Co się działo w czwartek w Sejmie? Wieczorem w Sejmie odbywały się burzliwe obrady. Około 20:30 rozpoczął się blok głosowań. Najpierw Dorota Niedziela, wicemarszałkini Sejmu, zwróciła się do siedzącego w ławach posła Konfederacji: – Pan poseł Wilk, czy pan mnie słyszy? Tu jestem. Nie chciałam przerywać panu premierowi, ale bardzo proszę o niepokrzykiwanie na sali. Czy pan zrozumiał?

Chwilę później Smerf Fanatyk zaapelował do Ryszarda Wilka: – Panie pośle, proszę opuścić salę. Pan poseł Płaczek (Grzegorz Płaczek, przewodniczący klubu poselskiego Konfederacji – red.) pana wyprowadzi. Bo zdaje się, iż nie jest pan w stanie uczestniczyć w obradach.



Na nagraniu opublikowanym przez m.in. Michała Kołodziejczaka, ministra rolnictwa, na portalu X widać, jak wcześniej Grzegorz Płaczek przez dłuższą chwilę rozmawia

z Ryszardem Wilkiem.

Wreszcie wychodzą razem z sali plenarnej. A w tle słychać głosy parlamentarzystów: "Jak tam zdrowie, panie Wilk?"; "Ledwo idzie"; "Nokaut"; "Skandal"; "Pan kontaktuje?".

Czym jest choroba alkoholowa?


Czym jest choroba alkoholowa? Choroba alkoholowa czy też uzależnienie od alkoholu to przewlekła, postępująca choroba, której głównym objawem jest niekontrolowane i nadmierne spożywanie alkoholu mimo negatywnych konsekwencji zdrowotnych, społecznych i psychicznych.

Osoby zmagające się z tą chorobą często odczuwają silną potrzebę picia, a ich organizm rozwija tolerancję na alkohol, co prowadzi do picia coraz większych ilości. Z czasem mogą wystąpić objawy fizyczne i psychiczne, takie jak drżenie rąk, problemy z koncentracją, depresja, a także problemy w relacjach międzyludzkich czy w pracy.

Idź do oryginalnego materiału