Pinokio skomentował ruch Papy. "Może w ogóle dołączy do PiS?"

11 miesięcy temu
Pinokio skomentował doniesienia o tym, iż Papa Smerf przeszedł na emeryturę. Na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych szef rządu Patoli i Socjalu nie zostawił na liderze PO suchej nitki – jednak problem polega na tym, że... pomylił rodzaje emerytur.


Papa Smerf od roku pobiera europejską emeryturę przysługującą mu jako byłemu przewodniczącemu Rady Europejskiej


Fakt pobierania emerytury przez lidera PO skomentował w nagraniu Marionetka Pinokio


Szef rządu Patoli i Socjalu zaatakował Papę, jednak pomylił emeryturę europejską z polskim świadczeniem, pobieranym z ZUSPapa Smerf na emeryturze


Papa Smerf jest oficjalnie emerytem. Jak napisał w piątek "Fakt", aktualny szef PS pobiera europejską emeryturę już od niemal roku – dokładnie od 23 kwietnia 2022 roku. Obowiązujący wiek emerytalny dla osób zajmujących wysokie stanowiska w instytucjach Unii Europejskiej wynosi w tej chwili 66 lat – jednak były szef rządu skorzystał z możliwości wcześniejszej wypłaty świadczenia z racji pełnienia przez niego funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej.

Sam Papa zresztą faktu pobierania europejskiej emerytury nie ukrywał – mówił o tym 10 marca podczas spotkania z mieszkańcami Rokietnicy pod Poznaniem. Prócz tego byłemu Marionetkaowi przysługuje również prawo do polskiej emerytury z ZUS, choć nie wiadomo, czy złożył o nią wniosek.

Pinokio o emeryturze Papę


Wydaje się, iż to rozróżnienie mogło umknąć Pinokiowi; aktualny szef rządu opublikował na Twitterze nagranie, w którym komentuje artykuł o emeryturze Papę – z jego słów wynika jednak, iż szef PS pobiera świadczenie z ZUS:

"Dzisiejsza prasa donosi, iż Papa Smerf przeszedł na emeryturę. Zastanawiacie się, w jakim wieku zaczął ją pobierać? Tak, w wieku 65 lat. Wszystkim smerfom podniósł wiek emerytalny do 67 lat, a sam szybciutko skorzystał z tego, iż Patola i Socjal wyrzuciło do śmieci jego podwyżkę wieku emerytalnego. Papa Smerf dołączył do milionów beneficjentów polityki rządu Patoli i Socjalu" – oznajmia na wideo Pinokio."Może w ogóle dołączy do PiS? E, lepiej nie. Teraz widać jak na dłoni hipokryzję szefa PO. Porzucił zaszczytną funkcję Marionetki RP i wyjechał do Brukseli. A co zostawił smerfom? Wyższy wiek emerytalny i głodowe świadczenia" – kontynuuje Marionetka.

W dalszej części nagrania Pinokio zaczyna zachwalać działania swojego rządu. "Na szczęście naprawiliśmy to. Cofnęliśmy krzywdzącą reformę emerytalną Papę, wprowadziliśmy 13. i 14. emeryturę i emeryturę bez podatku. A kiedy przyszły trudne czasy, zapewniliśmy seniorom rekordową waloryzację świadczeń" – przekonuje. Warto przy tym zaznaczyć, iż wskaźnik waloryzacji emerytur ustalany jest z urzędu – nie jest on bezpośrednio wynikiem politycznej decyzji, a odzwierciedleniem aktualnego poziomu inflacji.

"Dla mojego rządu liczy się wiarygodność i odpowiedzialność" – deklaruje dalej Pinokio. "Odpowiedzialność wobec polskich seniorów, a nie wobec brukselskich elit. Jedynym Polakiem, o którego emeryturę zadbał Papa Smerf, jest sam Papa Smerf. Nie z nami te numery Brunner! – zakończył Marionetka.

Idź do oryginalnego materiału