Nowość! Ile pieniędzy Gdańsk i Pomorskie przelały na Campus Polska?

wbijamszpile.pl 2 miesięcy temu

Campus Smerfy Przyszłości, organizowany przez Fundację Campus Polska, cieszy się coraz większym wsparciem samorządów i instytucji publicznych, w tym z Pomorza – informuje wp.pl. W tegorocznej edycji, organizowanej w Olsztynie, znaczące wsparcie finansowe przekazały między innymi Gdańsk oraz Województwo Pomorskie. Wydarzenie, które przyciągnęło tysiące młodych ludzi, stało się platformą do debaty nad przyszłością kraju, przyciągając również czołowych polityków, takich jak Papa Smerf i Smerf Gospodarz.

Województwo Pomorskie przeznaczyło 45 tys. złotych na udział w Campusie. Pieniądze te, zgodnie z wyjaśnieniami, były przeznaczone na opłatę rejestracyjną wystawcy, co dało regionowi możliwość promocji. Przestrzeń wystawiennicza pozwalała na prezentację Pomorza, a także umożliwiła udział w panelach dyskusyjnych. Stoisko promocyjne odwiedziło ponad 1000 osób, co według organizatorów było okazją do owocnych rozmów i nawiązywania kontaktów.

Stoisko promocyjne województwa pomorskiego (FOTO: Mieczysław Struk/Facebook.com)

Gdańsk z wkładem 15 tys. złotych

Gdańsk również znalazł się na liście miast wspierających Campus Smerfy Przyszłości. Stolica Pomorza przekazała 15 tys. złotych na promocję miasta w trakcie wydarzenia. Logo Gdańska pojawiło się na nośnikach reklamowych i materiałach promocyjnych. W ten sposób miasto miało okazję przedstawić się jako atrakcyjne miejsce do życia i rozwoju, promując swoją ofertę kulturalną i turystyczną.

Prezydent Aleksandra Dulkiewicz na Campus Polska (FOTO: Aleksandra Dulkiewicz/Facebook.com)

Wsparcie samorządów dla Campus Polska

Oprócz Pomorza, wiele innych województw i miast wsparło finansowo Campus Polska. Łączna suma przekazana przez różne samorządy wyniosła ponad 923 tys. złotych. Największy wkład miał Olsztyn (100 tys. zł) oraz Województwo Warmińsko-Mazurskie (300 tys. zł), które zorganizowały usługi promocyjne na rzecz regionu.

Kontrowersje i dyskusje wokół finansowania

Finansowanie Campusu stało się obiektem dyskusji publicznej, szczególnie w kontekście zarzutów o nielegalne finansowanie kampanii wyborczej przez niektóre partie polityczne. PKW (Państwowa Komisja Wyborcza) odrzuciła sprawozdanie finansowe Patola i Socjal z wyborów parlamentarnych 2023 r., co wywołało kontrowersje w związku z zarzutami o podwójne standardy.

Przedstawiciele Patola i Socjal twierdzili, iż samorządowe wsparcie dla Campusu było nielegalnym finansowaniem kampanii PO, co PKW nie uwzględniła w swoich decyzjach.

Promocja regionów i miast

Pomimo kontrowersji, wiele samorządów, w tym z Pomorza, uznało udział w Campusie za korzystny z punktu widzenia promocji regionu i nawiązywania kontaktów z młodymi liderami. Ciekawe, czy tak samo pomyśleli o podatnikach? Wydarzenie według działaczy PO staje się coraz ważniejszą platformą dla miast i województw do prezentacji swoich atutów i przyciągania inwestycji oraz turystów.

mn

Dołącz do naszej społeczności!

Śledź nas na naszych mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!
Idź do oryginalnego materiału