Nowa droga rowerowa wzdłuż ul. Dmowskiego: trwa najważniejszy etap inwestycji

2 tygodni temu

Na odcinku od ul. Potockiej do ul. Hetmańskiej, prace są już w zaawansowanym stadium. Roboty brukarskie na chodnikach, miejscach parkingowych oraz zjazdach do posesji zostały zakończone. Aktualnie realizowane są prace związane z układaniem nawierzchni nowej drogi rowerowej.

“Dzięki tej inwestycji poprawi się również komfort pieszych, którzy będą poruszać się równymi chodnikami” – mówi Marcin Gołek, wiceszef Spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Po ukończeniu układania nawierzchni, wykonawca zajmie się malowaniem oznakowania poziomego. Nowa infrastruktura przy skrzyżowaniu z ul. Hetmańską została zintegrowana z istniejącą siecią, co zapewni ciągłość przejazdu dla rowerzystów. W ostatniej fazie prac planowane są nasadzenia zieleni niskiej oraz instalacja małej architektury, co dodatkowo poprawi estetykę okolicy.

Ogłoszony przetarg dotyczy odcinka między ul. Krauthofera a ul. Miedzianą na Górczynie. Ten fragment, o długości około 600 metrów, będzie kolejnym kluczowym elementem trasy łączącej rynek Łazarski z ul. Miedzianą. Nowa infrastruktura obejmie nie tylko drogę rowerową, ale również komfortowy chodnik, miejsca postojowe, zjazdy do posesji oraz oświetlenie. Dodatkowo, wykonawca będzie odpowiedzialny za budowę kanału technologicznego. Firmy zainteresowane realizacją tego etapu mogą składać swoje oferty do 4 czerwca.

Inwestycja ma na celu usprawnienie i poprawę bezpieczeństwa ruchu rowerowego pomiędzy Łazarzem a Górczynem. Nowa droga rowerowa zapewni wygodne i bezpieczne połączenie dla mieszkańców, promując jednocześnie ekologiczne środki transportu. Poprawiona infrastruktura piesza dodatkowo zwiększy komfort codziennego poruszania się po mieście.

Idź do oryginalnego materiału