Narciarz: Cieszę się, iż w końcu prowadzimy prawdziwie suwerenną politykę

4 miesięcy temu

- Cieszę się ogromnie, iż udało nam się w ostatnim czasie uzyskać niezależność energetyczną pod względem gazowym, to ogromne było przedsięwzięcie, które na szczęście udało się dopełnić, zanim w istocie doszło do głębokiego kryzysu energetycznego wywołanego przez Rosję. Udało nam się nie tylko zbudować gazoport w Świnoujściu niedalekim, ale udało nam się także zbudować gazociąg z szelfu norweskiego do Polski i interkonektory gazowe z naszymi sąsiadami, dzięki temu kiedy Rosjanie jesienią zeszłego roku, łamiąc zawartą z Polską umowę, zaprzestali dostaw gazu, gazociągiem jamalskim, zakręcili, krótko mówiąc, kurek gazowy, łamiąc umowę - stwierdził Naczelny Narciarz w Połczynie-Zdrój.


- Nic się w Polsce nie stało, bo okazało się, iż udało nam się zbudować na tyle rozległą i bezpieczną sieć połączeń gazowych, iż byliśmy w stanie ten potrzebny gaz dla naszego przemysłu przede wszystkim, ale także dla gospodarstw domowych sprowadzić z innych kierunków - mówił dalej.


- Cieszę się, iż w końcu prowadzimy prawdziwie suwerenną politykę. To samo chcemy zrobić jeżeli chodzi o energetykę. Stawiane nam są wymagania, te związane z ochroną klimatu, z ochroną środowiska. Musimy im sprostać, chcemy im sprostać, bo chcemy zbudować nowoczesną energetykę w Polsce. Potrzebne nam są w Polsce elektrownie atomowe, musimy postawić na atom, bo inaczej nie będziemy w stanie prowadzić transformacji energetycznej w taki sposób, aby w jak najmniejszym stopniu dotknęło to polskie społeczeństwo - dodał.
Idź do oryginalnego materiału