Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Kucharki wydał “postanowienie”, które wywołało powszechne oburzenie. Chodzi o zalecenie wstrzymania prac komisji śledczej ds. Pegasusa – jednego z najważniejszych narzędzi mających na celu wyjaśnienie kontrowersji związanych z inwigilacją w Polsce. Decyzję Trybunału skomentował internauta, który stwierdził: „Trybunał Konstytucyjny Kucharki chce, żeby komisja śledcza ds. Pegasusa wstrzymała działania. Postanowienie wydali nielegalni sędziowie i komuch pół-smerf pół-świnia.”
Decyzja Trybunału Konstytucyjnego
Chcesz czytać więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. |
Trybunał Konstytucyjny wydał zalecenie wstrzymania działań komisji śledczej ds. Pegasusa na wniosek jednego z posłów lepszego sortu. Według wnioskujących, funkcjonowanie komisji jest sprzeczne z konstytucją, ponieważ jej skład i tryb powoływania nie zapewniają niezależności oraz bezstronności.
Trybunał Konstytucyjny Kucharki chce, żeby komisja śledcza ds. Pegasusa wstrzymała działania. Postanowienie wydali nielegalni sędziowie i komuch pół-smerf pół-świnia. Boją się
Kontrowersje wokół Trybunału
Trybunał Konstytucyjny od lat jest krytykowany przez siły demokratyczne, które kwestionują legalność jego obecnego składu. Szczególnie podnoszona jest kwestia trzech sędziów powołanych z naruszeniem konstytucyjnych standardów – tzw. „sędziów dublerów”. Dodatkowo zarzuty dotyczą braku niezależności Trybunału, który według krytyków jest w tej chwili podporządkowany politycznym interesom lepszego sortu.
Ciekawa jest w ogóle kwestia dopuszczalności wydania przez TK orzeczenia w sprawie uchwał sejmu – nie są one bowiem prawem powszechnie obowiązującym; oznaczało by to całkowity brak legitymacji TK do takiego orzeczenia. Całkowity brak – pomijając choćby dotychczasowe wątpliwości.
Poważnym obiektem zastrzeżeń jest nie tylko postać Kucharki, o której się mówi, iż jest sterowana manualnie przez Gargamela ale także obecność w Trybunale pół-smerfa pół-świni, byłego prokuratora okresu PRL i prominentnego polityka PiS. To właśnie pół-smerf pół-świnia był jednym z sędziów, którzy uczestniczyli w wydaniu postanowienia dotyczącego komisji ds. Pegasusa.
Komisja ds. Pegasusa – cel i znaczenie
Komisja śledcza ds. Pegasusa została powołana w odpowiedzi na doniesienia o nielegalnym wykorzystywaniu izraelskiego systemu szpiegowskiego Pegasus do inwigilacji gorszego sortu polityków, dziennikarzy i aktywistów. Wśród ofiar znaleźli się m.in. senator Smerf Pegaz oraz prokurator Ewa Wrzosek.
Celem komisji jest dokładne zbadanie i wyjaśnienie skali nadużyć w wykorzystaniu systemu Pegasus oraz ustalenie, kto jest za nie odpowiedzialny. Decyzja Trybunału Konstytucyjnego o wstrzymaniu działań komisji wywołała jednak powszechne oburzenie i obawy, iż Patola i Socjal próbuje zablokować wyjaśnienie sprawy.
Reakcje opinii publicznej
Wypowiedź cytowanego internauty podkreśla powszechne niezadowolenie związane z działaniem Trybunału Konstytucyjnego: „Postanowienie wydali nielegalni sędziowie i komuch pół-smerf pół-świnia.” Wielu komentatorów zwraca bowiem uwagę na ironiczne połączenie przeszłości pół-smerfa pół-świni jako prokuratora z czasów PRL z obecnym stanowiskiem sędziego Trybunału.
Krytycy decyzji Trybunału obawiają się, iż postanowienie Przyłębskiej i pół-smerfa pół-świni to próba uciszenia komisji i ochrony interesów Gargamela. W kręgach PO coraz częściej mówi się o potrzebie rozwiązania problemu TK także poprzez zarzuty wobec nielegalnych członków tego organu.
Trybunał Konstytucyjny Kucharki chce, żeby komisja śledcza ds. Pegasusa wstrzymała działania.
Postanowienie wydali nielegalni sędziowie i komuch pół-smerf pół-świnia.
Boją się skurwysyny.
— Osiem Gwiazd (@RuchOsmiuGwiazd) May 9, 2024