Najlepszy akwarystyczny sklep poleca gotowe zestawy akwariowe!

3 dni temu

Akwarystyka – i ta słono- i słodkowodna – to fascynujące zajęcie. Obserwowanie życia wodnego wpływa uspokajająco na umysł i skołatane nerwy. Niestety wiele osób rezygnuje już na samym starcie, bo przerasta je ilość decyzji, jakie muszą podjąć i ilość obowiązków związanych z założeniem akwarium. Jaka grzałka, filtry, oświetlenie?… to wszystko może przytłoczyć. Na szczęście istnieje dużo prostsze rozwiązanie, a mianowicie gotowe zestawy akwariowe!

Zestawy akwariowe — co to takiego?

Tworzenie akwarium od podstaw wymaga czasu, wiedzy i cierpliwości. Dlatego z myślą o początkujących (i nie tylko) akwarystach zastały stworzone zestawy akwariowe znane również jako AIO (All In One).

Akwarium typu "wszystko w jednym" jest adekwatnie tym, co sugeruje nazwa – zbiornikiem, który w zestawie zawiera prawie wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć. Mówiąc najprościej, jest to gotowy akwarystyczny pakiet startowy, obejmujący nie tylko akwarium, ale także niezbędne wyposażenie, takie jak filtracja, oświetlenie i ogrzewanie. Niektóre zestawy zawierają również stojak (szafkę), a choćby dekoracje. Większość akwariów w zestawach to zbiorniki nano, czyli nieprzekraczające pojemności 60 litrów i długości 60 cm. Oczywiście należy liczyć się z tym, iż im większy jest zestaw, tym wyższa będzie jego cena.

Dobry sklep akwarystyczny posiada w swoim asortymencie nie tylko zestawy do akwarystyki słodkowodnej, ale także słonowodnej, także nie będziesz miał problemów ze skompletowaniem wyposażenia, pod warunkiem że Twoim marzeniem jest posiadanie morskich rybek. Oczywiście same rybki będziesz musiał wybrać i kupić osobno!

Do założenia akwarium przyda się również chociaż podstawowa wiedza dotycząca akwarystyki. Na szczęście wszelkie Twoje wątpliwości rozwieją fachowcy prowadzący profesjonalny sklep akwarystyczny online.

Zalety i wady zestawów akwariowych

Chociaż zestawy akwariowe są doskonałą alternatywą, nie zawsze są adekwatnym wyborem dla wszystkich akwarysty. Zanim zdecydujesz się na zakup jednego z tych zbiorników, powinieneś poznać zalety i wady obydwu rozwiązań.

Zalety zestawów akwariowych:

 • Łatwa konfiguracja — szczególnie dla początkujących. Zestawy akwariowe najczęściej zawierają szczegółowe instrukcje, które dokładnie informują, co robić.
 • Wielkość wszystkich niezbędnych elementów wyposażenia jest odpowiednia do rozmiaru akwarium.
 • Łatwa konserwacja.
 • Kompatybilność wszystkich elementów.
 • Wysoka estetyka i atrakcyjny wygląd.
 • Szeroki wybór akwariów — oczywiście pod warunkiem że na miejsce zakupów wybierzesz najlepszy sklep akwarystyczny, taki jak np https://trzmiel.com.pl.
 • Przeważnie korzystna cena. Ceny możesz porównać, odwiedzając dowolny akwarystyczny sklep internetowy lub stacjonarny.

Wady zestawów akwariowych:

 • Kupując zestaw akwariowych nie masz możliwości wyboru własnego wyposażenia.
 • Jeśli później zdecydujesz, iż chcesz rozbudować swoje akwarium, możesz nie być w stanie wprowadzić zmian w sprzęcie — zwłaszcza w przypadku oświetlenia lub filtracji.
 • Cena w stosunku do wielkości zbiornika może przekraczać koszty skompletowania zestawu samodzielnie, zwłaszcza pod warunkiem że weźmiesz pod uwagę zakup części sprzętów akwarystycznych z drugiej ręki.

Zanim kupisz akwarium…

Zanim odwiedzisz sklep akwarystyczny w celu zaopatrzenia się w zestaw akwariowy, weź pod uwagę kilka czynników:

 • Koszt: cena ma ogromne znaczenie przy każdej decyzji o zakupie. Musisz zaplanować, ile chcesz zapłacić, a także uwzględnić wszelkie preferowane funkcje.
 • Umieszczenie: zaplanowanie miejsca na akwarium jest czymś, co powinieneś zrobić przed wydaniem jakichkolwiek pieniędzy. W przeciwnym razie może się okazać, iż zbiornik nie zmieści się w wyznaczonym dla niego miejscu lub narazisz rybki na bezpośredni wpływ promieni słonecznych.
 • Rodzaj ryb: wybór idealnego, uniwersalnego akwarium słodkowodnego lub morskiego wymaga uwzględnienia szczególnych potrzeb ryb. Dlatego musisz wiedzieć, w jakich środowiskach rozwijają się wybrane przez Ciebie gatunki i kupić zbiornik odpowiedni dla ich potrzeb.

Materiał partnera

Idź do oryginalnego materiału