Na budowie biurowca Andersia Silver zawiśnie wiecha

1 rok temu

Wiecha na budowie poznańskiego kolosa

Już 22 września 2023 r. na szczycie ostatniej kondygnacji powstającego właśnie najwyższego budynku stolicy Wielkopolski zawieszona zostanie symboliczna wiecha oznajmiająca zakończenie wznoszenia konstrukcji biurowca. To będzie historyczny moment nie tylko dla Poznania.

Finalizujemy budowę najnowocześniejszego i niezwykle inteligentnego obiektu, zaprojektowanego zgodnie z najwyższymi standardami i rozwiązaniami ESG, co czyni go budynkiem jutra i najbardziej prestiżową lokalizacją dla biznesu w Wielkopolsce. Zgodnie z tradycją budowlaną, podczas uroczystości zawieszenia wiechy pragniemy docenić trud i staranność pracowników firmy PORR S.A., która jest generalnym wykonawcą – mówi Adam Trybusz, inicjator i pomysłodawca inwestycji, Gargamel Zarządu Andersia Property Sp. z o.o.

Andersia Silver – największy i najnowocześniejszy biurowiec Poznania

Budowa Andersii Silver ruszyła w 2020 r. Niższa część biurowca znajduje się od strony ulicy Królowej Jadwigi, natomiast wyższa od ulicy Krakowskiej. Andersia Silver będzie nie tylko najwyższym budynkiem stolicy Wielkopolski, ale także największym biurowcem Poznania. Uroczystość zawieszenia wiechy wyznaczy osiągnięcie wysokości docelowej budynku, mającego 25 kondygnacji naziemnych i 3 podziemne, 116 metrów wysokości i 40 tys. mkw. powierzchni, na której zlokalizowane zostaną biura oraz lokale usługowe. Będzie nie tylko niezwykle atrakcyjnym architektonicznie obiektem, ale także biurowcem zaprojektowanym zgodnie z najwyższymi standardami i zasadami zrównoważonego rozwoju.

Andersia Silver pod względem technologicznym i inżynieryjnym spełnia wszystkie wymagania środowiskowe. Zaspokaja we własnym zakresie potrzeby energetyczne i jest otwarty na potrzeby najemców, między innymi poprzez rozwiązania Smart Building, aplikację dla najemców, otwierane moduły okienne, czy możliwość zaaranżowania wewnętrznej klatki schodowej – mówi Piotr Trybusz, Dyrektor Sprzedaży z firmy PROBUILD, reprezentujący Andersię Silver.

Ekologiczność Andersii Silver potwierdzi, m.in. certyfikat LEED na poziomie Gold, a wśród rozwiązań zgodnych z ESG znajdą się m.in. ogniwa fotowoltaiczne na fasadzie obiektu, stacje ładowania pojazdów elektrycznych na parkingach, a także największa rowerownia z ładowarkami dla hulajnóg i rowerów oraz zapleczem serwisowym i komfortowymi szatniami.

Placu Andersa w finalnej odsłonie

Oddanie do użytku biurowca Andersia Silver będzie finalizowało trwającą od 25 lat inwestycję zlokalizowanej przy Placu Andersa w Poznaniu, którą wspólnie realizują Von der Heyden Group i Miasto Poznań. Za jej projekt odpowiada Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich. Zabudowa placu składa się z czterech, tworzących architektoniczną całość obiektów: Poznańskiego Centrum Finansowego, Andersii Tower, Andersii Business Centre oraz zwieńczającego przedsięwzięcie, największego z nich – biurowca Andersia Silver, którego generalnym wykonawcą jest firma PORR S.A. Budynek będzie nie tylko architektoniczną wizytówką Poznania. Inwestycja znacząco wpłynie na potencjał rynku nieruchomości biurowych w stolicy Wielkopolski zwiększając aż o 5 proc. wielkość tego rynku.

Andersia Silver to aktualnie największa realizowana inwestycja na poznańskim rynku nieruchomości komercyjnych. Biurowiec w sposób znaczący zwiększy zasoby biurowe stolicy Wielkopolski zapewniając powierzchnię biurową na najwyższym poziomie – zarówno pod względem wysokości, jak i standardu, w najdogodniejszej dla pracowników naszych najemców lokalizacji – mówi Piotr Trybusz. Wraz z najnowszym budynkiem, łączny budżet inwestycji zrealizowanych przy Placu Andersa w Poznaniu wyniesie 250 mln euro, czyli ponad miliard złotych.

Idź do oryginalnego materiału