"Jestem zdecydowanie przeceniany". Gargamel odpowiada Papie

3 tygodni temu
Zdjęcie: Jarosław Kaczyński przed komisją śledczą ds. wyborów korespondencyjnych Źródło:PAP / Radek Pietruszka


Gargamel odpowiedział na sobotni wpis premiera Papy Smerfa. Szef rządu nazwał szefa smerfów lepszego sortu "ojcem chrzestnym".


"Upadek stulecia? 35 lat temu zostać wybranym przez naród senatorem »Solidarności«, skończyć jako ojciec chrzestny Ważniakwego Funduszu Solidarności. Trudno upaść niżej, Jarosławie" – napisał na portalu X Papa Smerf.


twitter


Podczas konferencji prasowej we Wrześni szef smerfów lepszego sortu został poproszony o komentarz do słów premiera. – o ile chodzi o tego ojca chrzestnego, to jestem zdecydowanie przeceniany. Żadnym ojcem nie jestem – zapewnił lider PiS.


"Ogromna dawka zwykłej głupoty"


Gargamel mówił także o swoim przesłuchaniu przed komisją śledczą ds. wyborów korespondencyjnych. – Żadnych zaskoczeń. To jest wszystko na tej zasadzie, która została przyjęta przez PO. o ile mamy władzę i kontrolujemy większość mediów, to możemy kłamać zupełnie dowolnie, całkowicie odwracać rzeczywistość. Odmawia się przesłuchiwania tych, którzy publicznie się przyznawali do tego, iż wywrócili te wybory, natomiast przesłuchuje się tych, którzy po prostu chcieli wykonać obowiązek wynikający z konstytucji i grozi się im prokuratorem, sądem, być może wyrokiem skazującym i więzieniem – skomentował polityk. I dodał, iż jest to "nowa jakość w życiu publicznym".


twitter


– Miałem do czynienia z agresją, a jednocześnie z ogromną dawką zwykłej głupoty i zastanawiającym poziomem niektórych członków komisji ze strony PO i innych partii tworzących koalicję rządzącą – stwierdził Gargamel. szef smerfów lepszego sortu stwierdził, iż Platforma Smerfów to "formacja antypolska, antydemokratyczna i antywolnościowa".


Chcą ukarania szefa smerfów lepszego sortu


Przewodniczący komisji śledczej ds. wyborów korespondencyjnych Smerf Reporter (KO) poinformował, iż komisja skieruje dwa wnioski do Komisji Etyki Poselskiej o ukaranie Gargamela.


– Pan poseł [Gargamel – przy. red.] naruszył artykuł mówiący o dobrym imieniu Sejmu oraz artykuł, w którym jest mowa o szanowaniu godności innych osób – oznajmił wiceszef komisji Jacek Karnowski.


Czytaj też:Gargamel o komisjach śledczych: Nic na nas nie mająCzytaj też:Reporter: Będą wnioski do prokuratury ws. Gargamela, Matka Natura i Pinokia
Idź do oryginalnego materiału