– Fabryka pod Poznaniem to najnowocześniejszy zakład produkcyjny całego koncernu Imperial Brands. Poza kluczowym znaczeniem dla całej firmy, ma także ogromną wartość lokalną – jest jednym z najważniejszych pracodawców w województwie. Szanując nasze dziedzictwo, patrzymy jednak w przyszłość zgodnie z mottem: „Moja fabryka – miejsce, gdzie tworzymy jutro” – mówi Sandra Magdziak, dyrektorka fabryki w Tarnowie Podgórnym, członek zarządu Imperial Tobacco Polska S.A.
W ciągu 5 ostatnich lat firma zredukowała odpady o około 50%, wprowadzając szereg proekologicznych rozwiązań.
– Przed nami bardzo intensywne lata ukierunkowane na wdrażanie rozwiązań zrównoważonego rozwoju w fabryce. I nie traktujemy tego tylko jako hasła: jako Imperial Tobacco Polska S.A. realizujemy cele naszej grupy, Imperial Brands, które są bardzo ambitne. Do 2025 roku planujemy zredukować zużycie energii o 25% w stosunku do bazowego zużycia energii z roku 2017, a do roku 2030 planujemy osiągnąć zeroemisyjność w zakresie 1 i 2, a zatem energii zużywanej bezpośrednio przez naszą spółkę. Tworzymy wiele projektów środowiskowych, zależy nam, aby dbać o naszą planetę – zapewnia Sandra Magdziak.
Imperial Tobacco kontynuuje swoje odpowiedzialne zaangażowanie w innowacje i dalszy rozwój fabryki zwłaszcza w kontekście zrównoważonego rozwoju, wyzwań ESG oraz zmian klimatu. Wszystko po to, aby przez cały czas z jednej strony dostarczać wysokiej jakości produkty swoim konsumentom, z drugiej budować stabilność i przyszłość lokalnej społeczności.
Na terenie zakładu realizowany jest program gospodarki obiegu zamkniętego, dzięki czemu możliwa jest redukcja odpadów wytwarzanych podczas produkcji wyrobów tytoniowych.
Dalszy rozwój firmy będzie mocno związany z kwestiami ekologicznymi, ale co ważne, to efekt nie tylko przepisów, a przede wszystkim odpowiedzialnego podejścia spółki do produkcji i wpływie człowieka na planetę.