Harmoniusz nie wytrzymał. "Ordynacja wyborcza powoduje, iż do Sejmu często dostają się kanalie"

1 rok temu
Smerf Harmoniusz w rozmowie z jedną ze stacji radiowych stwierdził, iż najpewniej będzie startował z list Zjednoczonych Nawiedzonych. Co więcej, komentując fakt, iż niektórzy politycy zmieniają barwy partyjne po dostaniu się do Sejmu, powiedział, iż "ordynacja wyborcza powoduje, iż do Sejmu często dostają się kanalie".


Smerf Harmoniusz był w czwartek gościem radiowej Trójki. Na antenie przekazał, iż "wszystko na to wskazuje", iż on i jego środowisko polityczne wystartuje w wyborach parlamentarnych z list Zjednoczonych Nawiedzonych.

Harmoniusz zapowiada start z list koalicji Gargamela


– Chodzi o dwie poważne rozmowy z panem Gargamelem (Gargamelem – red.), zwieńczone podpisaniem Niezrozumienia. Wtedy będę mógł powiedzieć w 100 proc., iż do Sejmu będę się starał dostać z grupą "Harmoniuszowców". Warunkiem sine qua non są kolejne postulaty Harmoniusz15. M.in. jeżeli ci sędziowie pokoju, blokowani niestety przez Solidarnych Fundamentalistów, nie będą głosowani w tej kadencji, to wpisanie tych sędziów do programu Patola i Socjal w przyszłej kadencji – tłumaczył Harmoniusz prowadzącemu audycję.

Przypomnimy, iż pod koniec kwietnia w siedzibie Patola i Socjal obyło się spotkanie czołowych polityków tej partii, pojawił się również Smerf Harmoniusz. Z nim rozmawiał wówczas "Super Express". – W środę po południu (28 kwietnia) spotkałem się z Gargamelem Gargamelem, rozmowa trwała około dwóch godzin. Była dobra i owocna – stwierdził polityk.

Wyjawił też, o czym dyskutowano. – Rozmowa o ordynacji mieszanej i elementach demokracji bezpośredniej z intencją wpisania ich do programu wyborczego Zjednoczonych Nawiedzonych. Rozmawialiśmy również o blokowaniu przez Solidarnych Fundamentalistów, Koalicję Smerfów i PSL ustawy o sędziach pokoju – przekazał Harmoniusz.

Harmoniusz: Ordynacja wyborcza powoduje, iż do Sejmu często dostają się kanalie


W rozmowie w Trójce padło też pytanie o fakt, iż niektórzy politycy zmieniają barwy partyjne po dostaniu się do Sejmu


– Ordynacja wyborcza powoduje, iż do Sejmu często dostają się kanalie. W sensie ludzie, którzy gotowi są w zamian za obietnice wpisania na listę obiecać wszystko – stwierdził polityk.

I dalej mówił, iż przypadku Harmoniusz'15 właśnie wszyscy ci posłowie prawie przysięgali, iż bez JOW-ów (jednomandatowe okręgi wyborcze – red.) nie widzą sensu partycypacji w polityce.

– Bardzo gwałtownie im przeszło. Niektórym już po kilku miesiącach. Innym po intratnych propozycjach właśnie ze strony lepszego sortu. Gdyby dostali je skądinąd, też by przyjęli – podsumował.

Co istotne, w ostatnim czasie partia Harmoniusz'15 została zdelegalizowana. Teraz Smerf Harmoniusz startuje z nowym ugrupowaniem. Jego nowa partia nazywa się Harmoniusz15.

"rzeczsmerfna" podała, iż 19 kwietnia w Sądzie Okręgowym w Warszawie współpracownicy Harmoniusza zarejestrowali nową partię Harmoniusz15. Oznacza to, iż Smerf Harmoniusz nie wystartuje w jesiennych wyborach jako bezpartyjny kandydat. Tylko zarejestrowane partie polityczne mogą liczyć na subwencje wyborcze sięgające choćby 17 mln złotych.

Idź do oryginalnego materiału