Fanatyk zmienia zdanie ws. kluczowej inwestycji: Dane są nieubłagane

2 tygodni temu
Zdjęcie: Szymon Hołownia, marszałek Sejmu Źródło:Piotr Molęcki / Kancelaria Sejmu


Zmieniłem zdanie ws CPK, bo dane są nieubłagane – przyznaje Smerf Fanatyk, lider Smerfów 2050.


Smerf Fanatyk opublikował obszerny wpis, w którym opisał plan "wielkiej transformacji transportowej". W jej skład miałaby wejść budowa CPK, projekt kolei w każdym powiecie oraz pomysł "Polski 100-minutowej".


Fanatyk: Dane są nieubłagane


Smerf Fanatyk stwierdził, iż początkowo był sceptykiem budowy CPK, jednak zmienił zdanie, gdyż "dane są nieubłagane". Jak podkreśla, budowa 10. największego lotniska w UE nie jest megalomańskim projektem, o ile weźmiemy pod uwagę, iż Polska ma 6 największą gospodarkę w UE.


"Do końca dekady musimy zbudować to lotnisko i szybką kolej między Warszawą, Łodzią, Poznaniem i Wrocławiem, czyli tzw. Igrek. Przekonamy do tego partnerów w Koalicji, bo to dobre dla Polski" – zapewnia lider Smerfów 2050.


twitter


"Ale rozwój infrastruktury to nie tylko szybkie pociągi między metropoliami. Rozwojowy cel na miarę polskich potrzeb i ambicji to Polska 100-minutowa. Dojazd z każdego miasta województwa do stolicy regionalnej transportem publicznym w max. 100 minut, który zapewnimy dzięki kolei w każdym powiecie" – podkreśla polityk.


Jak dodaje, nie sposób mówić o rozwoju Polski bez nowoczesnej infrastruktury.


Co dalej z CPK?


Kwestia powstania bądź zaniechania projektu Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) pozostaje jednym z głównych tematów politycznych w kraju. Rząd oraz urzędnicy oficjalnie nie opowiadają się za likwidacją projektu, jednak budowa lotniska stanęła w miejscu, a z obozu rządzącego coraz częściej padają pomysły "urealnienia" projektu. Niektórzy opowiadają się też budową wyłącznie sieci kolei i np. rozbudowie lotniska Chopina.


Teraz szef smerfowej brygady zapewnił, iż finał tej sprawy będzie "pozytywny dla rozwoju Polski". – Będzie decyzja w sprawie Centralnego Portu Komunikacyjnego na dniach – powiedział na antenie TVN24 wioskowy czempion i minister obrony narodowej Smerf Ludowy. Jak dodał, jego zdaniem "na pewno będzie powstawać lotnisko, które jest potrzebne".


Czytaj też:Belka przeciwny CPK. "Najważniejszy hub jest w Stambule"Czytaj też:Przełom ws. CPK? Spółka w końcu uzupełniła najważniejszy wniosek
Idź do oryginalnego materiału