REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sławomir Mentzen – partia, program, wiek, zawód, wykształcenie [Kandydat na Prezydenta RP 2025]

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
sławomir mentzen kandydat na prezydenta rp 2025 wiek partia program wyborczy
Sławomir Mentzen - kandydat na Prezydenta RP 2025, wiek, partia, program wyborczy, praca, wykształcenie.
/
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Sławomir Mentzen – do której partii należy kandydat na Prezydenta RP? Przedstawiamy program wyborczy Sławomira Mentzena, wiek, zawód oraz wykształcenie. Sprawdź listę wszystkich kandydatów na Prezydenta RP w 2025 r. Kto prowadzi w najnowszym sondażu prezydenckim?

Sławomir Mentzen – wiek, zawód, wykształcenie

Sławomir Jerzy Mentzen ma 38 lat i mieszka w Toruniu. Posiada wyższe wykształcenie. Pracuje jako doradca podatkowy w Kancelarii Mentzen sp. z o.o.

REKLAMA

Sławomir Mentzen – partia

Sławomir Mentzen przynależy do partii politycznej. Jest członkiem Konfederacji Wolność i Niepodległość. Sprawdź wyniki najnowszych sondaży w wyborach prezydenckich »

Sławomir Mentzen – program wyborczy 2025

Na stronie mentzen2025.pl można zapoznać się z pełnym programem wyborczym.

1. Suwerenność

Nie pozwolę na odbieranie Polsce kolejnych kompetencji w naszych wewnętrznych sprawach na rzecz Unii Europejskiej, ani na zmianę traktatów unijnych, ograniczającą nasz wpływ na UE, poprzez chociażby odebranie Polsce prawa weta. Zadbam o pierwszeństwo polskiej Konstytucji nad unijnym prawem, o zachowanie polskiego złotego jako naszej waluty, a w polityce zagranicznej będę zwolennikiem korzystania z unijnego prawa weta w ważnych dla naszego kraju sprawach.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

2. Silna armia

Koniecznie musimy rozbudować krajową produkcję broni i amunicji, a także zapewnić przeszkolenie rezerwistów, których będzie można zmobilizować na wypadek wojny. Należy zmniejszyć wpływ polityków na Wojsko Polskie, decyzje polityczne zwykle prowadzą do osłabienia naszego potencjału obronnego. Jako zwierzchnik Sił Zbrojnych doprowadzę do modernizacji i zwiększenia możliwości operacyjnych Wojska Polskiego.

3. Szczelne granice

Od lat Europa jest szturmowana przez fale nielegalnych imigrantów. Efekty masowej, niekontrolowanej imigracji z Azji i Afryki widzimy we Francji, w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Szwecji. Musimy obronić polskie granice przed szturmem przestępców z Bliskiego Wschodu i pożytecznymi idiotami Putina, którzy ułatwiają im forsowanie polskiej granicy.

4. Silna gospodarka

Likwidując zbędne przepisy, damy Polakom nowe szanse rozwoju. Regulować należy działalność wielkich międzynarodowych korporacji, technologicznych oligopoli, koncernów farmaceutycznych, a nie drobnego polskiego biznesu. Wprowadzimy zasadę UE+0, unijne dyrektywy będą przyjmowane w minimalnej, koniecznej wersji, bez dodatkowych utrudnień dla Polaków. Należy sprywatyzować zbędne spółki Skarbu Państwa, a z tych, które zostaną, trzeba wyrzucić wszystkich polityków.

5. Niskie i proste podatki

Będziemy mieli najprostszy system podatkowy w całej Unii Europejskiej. Doprowadzę do tego, że przedsiębiorca przestanie czuć się w Polsce jak przestępca, gdy urzędy przeprowadzają kontrole. Doprowadzę do likwidacji podatku od spadków, likwidacji podatku Belki, a także PCC od mieszkań. Znacząco uproszczę PIT, CIT i VAT. ZUS będzie dla przedsiębiorców dobrowolny, powrócimy też do składki zdrowotnej sprzed Nowego Ładu.

6. Zatrzymanie lewicowej ideologii

Należy ten chory ideologiczny eksperyment na społeczeństwie natychmiast zakończyć. Obronimy w Polsce normalność, ochronimy nasze dzieci przed lewicowymi demoralizatorami i nie pozwolimy na prześladowanie kogokolwiek ze względu na jego poglądy czy wypowiedzi, tylko dlatego, że nie są zgodne z lewicową propagandą.

7. Obrona wolności słowa

Domagam się pełnej wolności słowa, takiej, która funkcjonuje w USA. Wolność słowa jest niezbędna dla uczciwej debaty publicznej, dochodzenia do prawdy. Człowiek nie jest wolny, jeżeli nie ma prawa mówić tego, co myśli. Politycy i właściciele portali społecznościowych nie powinni mieć prawa do cenzury wypowiedzi Polaków.

8. Wolność osobista

Należy radykalnie zwiększyć poziom wolności osobistej. Dlatego będę domagał się legalizacji pokera i marihuany, racjonalizacji dostępu do broni oraz przepisów, które zamiast zakazów promują odpowiedzialność. Jednak oprócz tego wiele naszych wolności musimy obronić. Jako prezydent nie pozwolę na odebranie nam naszych praw – swobody podróżowania, wyboru stylu życia, czy swobody produkcji i spożycia mięsa. Urzędnicy nie powinni ingerować w wychowywanie dzieci i życie rodzinne. Zakończę proceder odbierania dzieci rodzicom, a także przymus szczepień. Powstrzymam powszechną inwigilację w internecie. Polacy powinni mieć prawo do prywatności.

9. Odrzucenie Zielonego Ładu

Zielony Ład oznacza drastyczne zwiększenie kosztów życia i zmniejszenie konkurencyjności europejskiego przemysłu, który ucieka do Azji. Musimy zatrzymać te chore przepisy, zanim wejdą w życie i doprowadzą do klimatycznego ubóstwa. Czas na odrzucenie Zielonego Ładu!

10. Bezpieczeństwo energetyczne

Tania energia jest niezbędna dla naszego rozwoju gospodarczego i niskich kosztów życia. Priorytetem będzie dla mnie deregulacja produkcji energii, obniżenie jej opodatkowania, a także inwestycja w energetykę jądrową, w tym SMR, która da nam niezależność i zapewni bezpieczeństwo energetyczne na wypadek poważnych kryzysów.

11. Obrona polskiego rolnictwa

Odrzucam antyrolniczą politykę Komisji Europejskiej, popieraną zarówno przez PiS jak i PO, a także szkodliwe dla rolnictwa regulacje i niepotrzebną biurokrację. Domagam się stworzenia w Polsce łatwych warunków do produkcji naszej własnej żywności.

12. Nie dla polskiego wojska na Ukrainie

Bezpieczeństwo Polski i Polaków to dla mnie priorytet w sytuacji, gdy wojna toczy się za naszą granicą. Polska ofiarnie pomagała Ukrainie od pierwszych dni wojny z Rosją, ale nigdy nie możemy pozwolić na to, żeby Polska podzieliła los Ukraińców. Jako zwierzchnik Sił Zbrojnych nigdy nie zgodzę się na wysłanie polskich żołnierzy na Ukrainę. Sprzeciwiam się wszelkim działaniom, które mogłyby doprowadzić do włączenia naszej Ojczyzny do tej wojny. Polska musi pozostać krajem bezpiecznym i silnym.

13. Nowoczesna infrastruktura

Rozwój gospodarczy wymaga rozbudowanej infrastruktury – m. in.: dróg ekspresowych i autostrad oraz transportu rzecznego. Polska potrzebuje też Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz rozwoju portów. Realizacja dużych projektów infrastrukturalnych wymaga lat pracy, dlatego należy je kontynuować pomimo zmiany rządów. Nie powinny być one przedmiotem bieżącej gry politycznej.

14. Ograniczenie biurokracji

Jako prezydent zamierzam doprowadzić do likwidacji zbędnych przepisów i regulacji, które zabierają czas i pieniądze Polakom. Domagam się także likwidacji zbędnych państwowych instytucji i urzędów, które są wykorzystywane do kontroli obywateli i marnotrawstwa publicznych pieniędzy. Zakończę także bezkarność urzędników, za których błędy, Polacy nierzadko płacą swoim majątkiem i zdrowiem.

15. Obrona gotówki

Jako prezydent zainicjuję projekt wprowadzenia do Konstytucji gwarancji możliwości posługiwania się gotówką tak, by to obywatele decydowali, jak chcą oszczędzać i wydawać swoje pieniądze.

16. Usprawnienie sądownictwa

Musimy skończyć ze zbędną biurokracją w sądownictwie. Domagam się także prawdziwego odpolitycznienia sądownictwa, w tym resetu konstytucyjnego w Trybunale Konstytucyjnym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Instytucje te, a także wszystkie sądy, nie mogą być dłużej upolitycznionym narzędziem kolejnych rządów.

17. Lepsza edukacja

Potrzebujemy konkurencji na rynku edukacji, przystosowania nauczania do nowoczesnych technologii i wpływu rodziców na wychowanie ich dzieci. Należy też przestać utrudniać edukację domową. Mniej urzędników, mniej polityków, więcej praktycznej wiedzy i swobody uczniów, rodziców i nauczycieli.

18. Wydajna ochrona zdrowia

Zamierzam naprawić system ochrony zdrowia. Potrzebujemy systemowej reformy i rozbicia monopolu Narodowego Funduszu Zdrowia. Monopole zawsze są nieefektywne, zwłaszcza jeżeli są państwowe. Skończę z archaicznym systemem ochrony zdrowia i wzorując się na Niemczech i Singapurze, wprowadzę konkurencyjne fundusze ubezpieczeń społecznych.

19. Uwolnienie kryptowalut

Jako prezydent będę dążył do uwolnienia obrotu kryptowalutami, a także doprowadzę do tego, aby Polska miała najprzyjaźniejsze kryptowalutom prawo w całej Unii Europejskiej, dzięki czemu staniemy się europejskim hubem dla firm z tej branży. Przyciągnie to do Polski wiele nowoczesnych firm i stworzy dobrze płatne miejsca pracy.

20. Koniec walki z kierowcami

Zakończę proces utrudniania kierowcom życia. Potrzebujemy szybkich dróg, miejsc parkingowych i tańszego paliwa. Polacy zasługują na własny samochód. Nie pozwolę, by politycy zrobili z niego przywilej dla nielicznych.

Wszyscy kandydaci na Prezydenta RP 2025

Lista kandydatów na Prezydenta RP w wyborach odbywających się 18 maja 2025 r. liczy 10 nazwisk. Sprawdź, na kogo można głosować »

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Teraz surowe kary za brak meldunku. Zameldowania w terminie powinny szczególnie pilnować osoby zamożne, dlaczego

Brak zameldowania na pobyt stały lub czasowy to wykroczenie. Kodeks wykroczeń przewiduje za niedopełnienie obowiązku meldunkowego różne kary. Jedną z nich jest kara grzywny – przy czym nietypowo jej wysokość nie jest z góry ustalona, ale uzależniona od statusu majątkowego osoby dopuszczającej się wykroczenia.

Co oznaczają i do czego uprawniają wskazania w orzeczeniu o niepełnosprawności?

Wskazania są ważnym elementem orzeczenia o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności. Jakie są możliwe punkty i do czego uprawniają? Oto najważniejsze informacje.

Praca emerytów. Kiedy emerytura zostanie zmniejszona?

Emeryci, którzy osiągnęli powszechny wiek emerytalny, mogą uzyskiwać dodatkowe przychody bez żadnych ograniczeń. Liczba pracujących emerytów wzrasta - na koniec 2024 r. liczba pracujących emerytów wyniosła 872,6 tys. osób. W ciągu ostatnich dziewięciu lat wzrosła o 51,7 proc.

NSA: nieważna uchwała dot. opłaty miejscowej w Zakopanem. Większość hotelarzy nadal pobiera tę daninę od turystów. TIG chce podatku turystycznego pod Tatrami

W dniu 1 kwietnia 2025 r. Naczelny Sąd Administracyjny oddalił kasację miasta Zakopane i podtrzymał wcześniejszy wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie, który stwierdził nieważność uchwały o pobieraniu opłaty miejscowej w Zakopanem. Po tym NSA hotelarze i wynajmujący pokoje pod Giewontem nie wiedzą, czy mają nadal mają pobierać tę daninę od turystów. Tatrzańska Izba Gospodarcza (TIG) proponuje likwidację opłaty miejscowej i zastąpienie jej lokalnym podatkiem turystycznym.

REKLAMA

Od kwietnia 2025 r. ruszą wypłaty dodatku do prądu, nawet do 600 zł.

Udało się dotrzeć do zapowiedzi instytucji pomocowej, z której wynika, że najwcześniej od II kwartału 2025 r. czyli od kwietnia ruszą wypłaty dodatku do prądu. Kwota sięga nawet do 600 zł. Kto, kiedy i w jakich warunkach może otrzymać takie świadczenie? Okazuje się, że nie jest skierowane do tak szerokiej grupy, jakiej powinna przysługiwać ta pomoc finansowa, także zarzuca się rządowi dyskryminację części osób potrzebujących.

WZON i 43 punkty dla osoby niepełnosprawnej na wózku. Za test samodzielności. Bez świadczeń. Sprawne ciało powyżej pasa [stopień znaczny]

Do redakcji wpłynął list od osoby niepełnosprawnej, która ma przerwany rdzeń kręgowy od 25 lat. Stopień znaczny niepełnosprawności. Orzeczenie stałe. Otrzymała niezwykle niską liczbę punktów w WZON od komisji ustalającej poziom potrzeby wsparcia. Nie ma żadnej szansy na świadczenie wspierające (co do zasady 70 punktów, w okresie przejściowym dla 2025 r. 78 punkty). Nie ma też starego świadczenia pielęgnacyjnego. Jest to kolejny list od czytelników z informacją o bardzo niskich wartościach punktów dla ciężko doświadczonych. Kilka dni temu opublikowaliśmy list czytelniczki, która jako osoba niewidoma otrzymała 61 punktów (czyli nie będzie świadczenia wspierającego.

Rewolucja dla palaczy i zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych. Prezydent RP podpisał ustawę: wejście w życie 17 kwietnia 2025 r.

To prawdziwa rewolucja dla palaczy. Jest już podpisana ustawa przez Prezydenta, która wchodzi w życie, w połowie kwietnia 2025 r., tuż przed Świętami Wielkanocnymi. Przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia nie kryją radości. Podkreślają: mniej dymu, więcej zdrowia. Prawda jest jednak taka, że kto chce palić, to i tak palić będzie.

W rządzie projekt: 5 lat pracy da aż 2 dni urlopu, 10 lat pracy 4 dni, 15 lat pracy 6 dni, 20 lat pracy 8 dni, 25 lat pracy 10 dni. Przywilej dla opiekunek

Rok temu (4 kwietnia 2024 r.) Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej na konferencji prasowej zapowiedziało wprowadzenie nowego typu urlopu. To była (wtedy i dziś) rewolucja prawna. Za każde 5 lat pracy (stażu) pracownik otrzyma dodatkowe 2 dni urlopu. Za 25 lat pracy przysługuje więc aż 10 dni dodatkowego, płatnego urlopu wypoczynkowego. To bardzo hojny przywilej pracowniczy. Nie dziwi więc, że prawo do tego urlopu mają tylko niektórzy pracownicy. W tym wypadku opiekunki opiekunowie dzieci do lat 3 pracujący w żłobkach. Po roku (także 4 kwietnia tym razem 2025 r.) okazuje się, że urlop ten ma szansę na wejście w życie (być może od 2026 r. jest możliwy jednak także 2027 r.) - trwają konsultacje społeczne odpowiedniego projektu ustawy nowelizującej przepisy.

REKLAMA

Jeżeli masz to w swoim rowerze – możesz Cię to kosztować nawet 3560 zł, a jazda na nim po drogach publicznych jest nielegalna. Niewiele osób jest tego świadomych

Coraz popularniejsze rowery elektryczne – bo o nie chodzi, mogą przysporzyć ich nieświadomym właścicielom niemałych problemów. Określone parametry pojazdu, mogą bowiem przesądzić o tym, że tak naprawdę ma się do czynienia z motorowerem, a nie z rowerem wyposażonym w pomocniczy napęd elektryczny. Z tymi pierwszymi natomiast – wiąże się cały szereg obowiązków formalno-prawnych, za których niedopełnienie grożą surowe konsekwencje.

Ci, którzy mają mieszkania z balkonem będą za to słono płacić. I nie ma litości

Dni stają się coraz dłuższe, słupki rtęci wędrują w górę. Wiosna rozkręca się na całego, a razem z nią fani roślin ozdobnych i grillowania. Nie wszystkich stać na dom z ogrodem, czy choćby własna, niewielką działkę. Niektórzy swoim kwiatowym i kulinarnym pasjom oddają się na balkonach blokowisk. I tu zaczyna się problem, który może się skończyć zapłaceniem słonej kary.  

REKLAMA