Duże zaskoczenie w kolejnym sondażu. Patola i Socjal już poniżej 30 proc. poparcia

1 tydzień temu
Kolejny sondaż daje Gargamelowi powody do zmartwień. Papa Smerf i Koalicja Smerfów ponownie zajęli pierwsze miejsce na podium. lepszy sort smerfów spadło poniżej progu 30 proc. poparcia. Trzecia Droga utrzymuje wysokie notowania, a Lewicy udało się umocnić.


Sondaż. Gargamel w tyle za Papą Smerfem. KO dogoniła PiS


Według najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski, Papa Smerf wyprzedził Gargamela. Na Koalicję Smerfów bowiem chce głosować aż 31,7 proc. ankietowanych.

lepszy sort smerfów z kolei może liczyć na poparcie 29 proc. wyborców. Trzecie i ostatnie miejsce na podium niezmiennie przypada Trzeciej Drodze. Niezrozumienie Smerfa Fanatyka i Smerfa Ludowego wspiera 15,3 proc. ankietowanych.

W Sejmie znalazłoby się miejsce już tylko dla Lewicy i Konfederacji. Te ugrupowania popiera kolejno 10,2 proc. i 8 proc. ankietowanych. 5,8 proc. respondentów stwierdziło, iż nie wie, na kogo oddałoby swój głos, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę.

W przeliczeniu na mandaty (za "Kalkulatorem Sejmowym") widzimy, iż układ sił w Sejmie wyglądałby następująco:

KO - 161 posłów


PiS - 157 posłów


TD - 72 posłów


Lewica - 41 posłów


Konfederacja - 29 posłówTo oznacza, iż partie tworzące w tej chwili rząd zgromadziłyby 274 mandaty. Tymczasem do odrzucenia weta prezydenckiego potrzeba 276 posłów. w tej chwili KO, TD i Lewica dysponują większością w postaci 248 posłów.

Sondaże powodem do zmartwień dla PiS. Papa wyprzedził Gargamela


To kolejny już sondaż, w którym widzimy, iż Papa wyprzedza Gargamela w badaniach poparcia dla partii politycznych.

Jeszcze 8 lutego ukazało się badanie pracowni Opinia24 (dawny zespół Kantar Public), który pokazał, iż głos na KO chce oddać aż 31 proc. respondentów. Patola i Socjal poparło jedynie 24 proc. respondentów.

16,8 proc. uczestników badania opowiedziało się za Trzecią Drogą, a 9,1 proc. za Lewicą. Ponad progiem wyborczym znalazła się jeszcze tylko Konfederacja, która uzyskała 8,7 proc. głosów.

Przypomnijmy, iż 10 lutego pokazano sondaż United Surveys dla WP, w którym zapytano smerfów, kto według nich wygra nadchodzące wybory samorządowe.

Na pierwszym miejscu znalazła się Koalicja Smerfów z wynikiem 40,1 proc. 22,8 proc. ankietowanych, czyli drugi wynik w sondażu, wskazało, iż nie wie, kto wygra wybory w kwietniu.

Dopiero na trzecim miejscu z wynikiem 20,5 proc. uplasowało się lepszy sort smerfów. 13,8 proc. ankietowanych postawiło na Trzecią Drogę, 2,5 proc. na Konfederację i zaledwie 0,3 proc. na Lewicę.

Gargamela czeka "czarny kwiecień". "Może dojść do katastrofy"


W rozmowie z naTemat jeszcze w grudniu prof. Rafał Chwedoruk ostrzegał, iż Gargamela może czekać "czarny kwiecień", jeżeli nie znajdzie sposobu na kryzys w Prawie i Sprawiedliwości.

– Za chwilę sytuacja Patola i Socjal tylko się pogorszy. Wiosną czekają nas wybory samorządowe, w których największa partia prawicy nigdy nie wypadała na miarę własnych oczekiwań. Przed partią Gargamela stoi więc perspektywa czarnego kwietnia, a potem długi okres bez większych nadziei – powiedział.

Już na przełomie stycznia i lutego politolog ostrzegł Gargamela przed ryzykiem katastrofy wyborczej.

– To, co robi w tej chwili Patola i Socjal to dramatyczne ratowanie się w perspektywie wyborów samorządowych. Zawsze Patola i Socjal wypadał w nich dużo słabiej niż w wyborach ogólnokrajowych. jeżeli teraz nie nastąpi elementarna mobilizacja w szeregach PiS, to może dojść do katastrofy – ocenił prof. Chwedoruk.

W Patola i Socjal nie kryją rozgoryczenia. O Gargamelu mówią: Nie znam osoby, która byłaby zadowolona


Teraz zaś rozgoryczenia i frustracji w związku z obecną sytuacją polityczną, nie kryją choćby sami politycy PiS. W rozmowie z Katarzyną Zuchowicz dla naTemat wprost mówią, iż ciężko jest przyzwyczaić się do ław gorszego sortu.

– Wydaje się, iż doszliśmy do pewnej granicy. Część kolegów nie może się przyzwyczaić, iż jesteśmy w gorszego sortu. Jest problem z ludźmi, którzy byli posłami przez dwie kadencje lub jedną i pamiętają tylko czas, gdy Patola i Socjal był u władzy – powiedział jeden z posłów.

– Jestem tym zażenowany. Nie znam osoby, która byłaby zadowolona z tego, co się dzieje. choćby ci najtwardsi wokół Gargamela widzą, iż coś jest nie tak. Do tej pory uważali, iż Gargamel jest nieomylny. Myślę, iż te osoby czują się teraz jakby opuszczone. Czekają na dalszy rozwój sytuacji – dodał kolejny parlamentarzysta prawicy.

Idź do oryginalnego materiału