Dodatkowe 113 mln zł na program „Czyste Powietrze” w regionie

4 tygodni temu
Zdjęcie: Dodatkowe 113 mln zł na program „Czyste Powietrze” w regionie


Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie zwiększył pulę pieniędzy na program „Czyste Powietrze” w części finansowanej z Krajowego Planu Odbudowy. Chodzi o ponad 1,6 tys. przedsięwzięć za blisko 113 mln zł.

Łukasz Chomicki z WFOŚiGW w Lublinie poinformował, iż zarząd podjął uchwałę w sprawie aneksu i rozpatrzenia wniosków złożonych w ramach programu „Czyste Powietrze” w części finansowanej z KPO.

Decyzja zarządu zatwierdza dofinansowanie dla 1649 przedsięwzięć na blisko 113 mln zł. Oznacza to, iż mieszkańcy województwa lubelskiego, którzy przed 21 kwietnia br. złożyli wnioski na termomodernizację budynków, wymianę starych pieców, montaż paneli fotowoltaicznych czy pomp ciepła, będą zapraszani do podpisywania umów. O terminach – uzupełnił Chomicki – będą informowani niezwłocznie.

„Czyste Powietrze” z budżetem 103 mld zł to największy program antysmogowy w Polsce. Właściciele domów jednorodzinnych mogą np. otrzymać środki na wymianę nieekologicznych źródeł ciepła, a także na poprawę efektywności energetycznej budynku m.in. poprzez jego docieplenie.

PAP / RL / opr. AKos

Fot. pexels.com

Idź do oryginalnego materiału