Chełmianie przestaną się wstydzić…

2 miesięcy temu

Miasto pozyskało 6,8 mln zł dotacji na m.in. gruntowny remont ratusza. O ile od frontu budynek urzędu prezentuje się jeszcze jako tako, to od tyłu wygląda jak nieszczęście, a urzędnicy i chełmianie z zazdrością spoglądają na zmodernizowaną przed kilku laty siedzibę Urzędu Gminy Chełm.

Za pieniądze z dotacji zostanie przeprowadzona termomodernizacja budynków Urzędu Miasta Chełm przy ul. Lubelskiej, montaż paneli fotowoltaicznych (na dachu budynku) i pomp ciepła, wymiana pokrycia dachowego, drzwi, okien. Wewnątrz ratusza przeprowadzony ma być kompleksowy remont pomieszczeń. W planie są modernizacje instalacji centralnego ogrzewania z wymianą grzejników, instalacji elektrycznej, a także przyłączy centralnego ogrzewania i gazowych. Celem projektu jest nie tylko poprawa estetyki, ale przede wszystkim obniżenie kosztów eksploatacyjnych użytkowania budynków, zmniejszenie emisyjności oraz oddziaływania na środowisko poprzez wykorzystanie alternatywnych źródeł ciepła. W ramach tego samego projektu zaplanowano m.in. zakup

aut dla Straży Miejskiej oraz samochodów transportowych do przewożenia materiałów dla ekipy remontowo-drogowej. Część taboru będzie z napędem elektrycznym, a część o napędzie hybrydowym lub dieslowym spełniającym obowiązujące normy niskoemisyjności. Cała inwestycja ma być realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj. (mo)

Idź do oryginalnego materiału