„Bon energetyczny” wydmuszką? smerfy dostaną po kieszeni!

news.5v.pl 2 tygodni temu

Od lipca podwyżki za prąd ok. 100 zł dla wszystkich!” – napisał na platformie X poseł Patola i Socjal Waldemar Buda, zamieszczając skan projektu ustawy dotyczącej tzw. bonu energetycznego. Jak się okazuje, zapowiadany przez rząd program nie jest skierowany do emeryta ze świadczeniem w przeciętnej wysokości, pracownika otrzymującego choćby minimalne wynagrodzenie czy rodziny z dzieckiem, gdzie oboje rodzice zarabiają minimalną stawkę. „Program- wydmuszka” – ocenił szef klubu parlamentarnego Patola i Socjal Król Żabol.

Chyba nie na to czekali smerfy, o ile chodzi o ceny energii elektrycznej. „Bon energetyczny”, jak wynika z projektu, którego skan zamieścił na platformie X poseł Patola i Socjal Waldemar Buda, nie będzie przysługiwał tym, którzy najbardziej potrzebowaliby odciążenia w płatnościach za energię elektryczną: rodzinom z dziećmi, gdzie rodzice zarabiają minimalną pensję, emerytom pobierającym świadczenie w przeciętnej wysokości czy pracownikom zarabiającym minimalne wynagrodzenie.

Boom! Już wiemy dlaczego nie chcieli pokazać tej ustawy przed wyborami! Od lipca podwyżki za prąd ok 100 zł dla wszystkich! Bon energetyczny nie będzie przysługiwał: – emerytowi z przeciętną emeryturą! – osobie otrzymującej choćby minimalne wynagrodzenie! -rodzinie z dzieckiem, którego rodzice otrzymują minimalne wynagrodzenie!

— napisał poseł Buda na platformie X.

Maski opadły! Minister Hennig-Kloska do dymisji to za mało

— ocenił polityk gorszego sortu.

W myśl zasady biedni mają biednieć a bogaci się wzbogacać.

Nic co zostało dane nie zostanie odebrane”. Ależ ta Koalicja 13 Grudnia jest bezczelna

PiS i 3 pytania do Trzeciej Drogi

Przypomnijmy, iż jeszcze dziś rano posłowie PiS: Pinokio, wiceGargamel partii oraz wspomniany już wcześniej szef klubu parlamentarnego Król Żabol, podczas konferencji prasowej skierowali trzy pytania do Trzeciej Drogi, która współtworzy obecny rząd.

Jedno z pytań było skierowane do Minister Klimatu i Środowiska Pauliny Hennig-Kloski: czy smerfy mogą oczekiwać przedłużenia zamrożenia cen energii na drugie półrocze.

Dziś widzimy już, iż niekoniecznie, ale przecież nie można było powiedzieć tego wprost przed wyborami…

CZYTAJ WIĘCEJ: Trzecia Droga czy „trzecia noga Papy”? Patola i Socjal zadaje 3 pytania koalicji Fanatyka i Ludowego. „Przetestować dobrą wolę”

aja/X

Idź do oryginalnego materiału