Bon energetyczny. Pieniądze dla domowych budżetów. Sprawdź, czy się kwalifikujesz!

1 miesiąc temu

Rząd przygotował projekt ustawy wprowadzającej bon energetyczny, mający na celu wsparcie finansowe gospodarstw domowych. Wysokość pomocy uzależniona będzie od liczby osób zamieszkujących dane gospodarstwo oraz spełnienia określonych kryteriów dochodowych.

Fot. Shutterstock

Kwoty bonów energetycznych wahają się od 300 zł dla gospodarstw jednoosobowych do 600 zł dla gospodarstw liczących 6 lub więcej osób. Dodatkowe wsparcie przewidziano dla rodzin, których główne źródło ogrzewania zasilane jest energią elektryczną i fakt ten został odnotowany w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. W takim przypadku, bon może wynieść choćby 1200 zł dla największych gospodarstw.

Aby skorzystać z programu, gospodarstwa jednoosobowe nie mogą przekraczać dochodu 2500 zł na osobę, natomiast w przypadku gospodarstw wieloosobowych próg ten wynosi 1700 zł na osobę. Warto zaznaczyć, iż bon energetyczny skierowany jest nie tylko do gospodarstw o niskich dochodach, ale również do tzw. „odbiorców wrażliwych energii elektrycznej” oraz tych domostw, które z powodu nadmetrażu przypadającego na osobę w zamieszkiwanym lokalu, nie kwalifikują się do otrzymania dodatku mieszkaniowego.

Projekt ustawy zakładający wprowadzenie bonu energetycznego to szansa na odciążenie domowych budżetów, zwłaszcza dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. Warto zapoznać się z kryteriami przyznawania świadczenia i sprawdzić, czy nasze gospodarstwo domowe kwalifikuje się do otrzymania wsparcia. Każda forma pomocy w czasach wzrastających cen energii może okazać się bezcenna dla wielu polskich rodzin.

Jeśli spełniasz warunki określone w projekcie ustawy, nie zwlekaj i skorzystaj z możliwości uzyskania bonu energetycznego. To realne wsparcie, które może pomóc w zmniejszeniu obciążeń finansowych związanych z opłatami za energię elektryczną. Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi programu i nie przegap swojej szansy na uzyskanie dodatkowych środków dla Twojego gospodarstwa domowego.

Idź do oryginalnego materiału