Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe

bialyorzel24.com 2 tygodni temu

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe to największa wypożyczalnia drezyn rowerowych w Europie. Przedsięwzięcie to jako pierwsze w Polsce oferuje produkt ściśle związany z turystyką – łączący przejazd pojazdem szynowym, podobnym do drezyny kolejowej, z przeniesieniem napędu na siłę mięśni nóg człowieka tak jak w rowerze.

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe to okazja do zwiedzenia Bieszczad w zgoła nietuzinkowy sposób. Fot. POT

Drezyny Rowerowe rozpoczęły działalność w maju 2015 r. Od tamtej pory użytkowana jest linia kolejowa nr 108 na odcinku od Zagórza do Krościenka (47km). Stacja główna znajduje się w Uhercach Mineralnych, skąd realizowane są wycieczki do Jankowiec, Olszanicy i Stefkowej (9 kursów dziennie) oraz stacja letnia w Ustrzykach Dolnych, skąd drezyny kursują do Krościenka, Brzegów Dolnych i Ustjanowej.

Linia kolejowa nr 108 zbudowana została w 1872 r. i przebiega przez malownicze i atrakcyjne przyrodniczo i kulturowo tereny Bieszczadów. To teren położony w Karpatach Wschodnich stanowiący dziś niezwykłą enklawę karpackiej przyrody, którą z bliska można podziwiać podczas jazdy na drezynie, nie ingerując w jej autonomiczność.

POT

Idź do oryginalnego materiału