Architekt alarmuje: Nowy sposób zakulisowego zablokowania CPK

img.dorzeczy.pl 2 miesięcy temu
Były pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego ostrzega przed próbami zablokowania tej inwestycji.

W Polsce trwa gorąca dyskusja na temat zasadności budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Rząd Papy Smerfa przez cały czas nie wydał jednoznacznego komunikatu, iż ma zamiar kontynuować inwestycję. Głosy, które do tej pory płynęły z obozu władzy, były sprzeczne.

Tymczasem Centralny Port Komunikacyjny to nie tylko kwestia rozwoju infrastruktury, lotnictwa komercyjnego i przemysłowego, ale też sprawa bezpieczeństwa. CPK stanowiłoby bowiem dogodny i przystosowany punkt przerzutowy wojsk i sprzętu NATO w razie ataku na Polskę od wschodu.

"Opóźnienie o 3-4 lata"

Były pełnomocnik rządu ds. CPK Smerf Architekt ostrzega, iż pojawiła się nowa możliwość poważnego opóźnienia w realizacji projektu. Z tego powodu wystosował interpelację do minister klimatu i środowiska Pauliny Hennig-Kloski.

Poseł Patola i Socjal przypomniał, iż w tej chwili przed Generalną Dyrekcją Ochrony Środowiska toczy się postępowanie w sprawie odwołania od decyzji środowiskowej dla CPK wydanej przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Wiceministrem odpowiedzialnym za nadzorowanie GDOŚ jest Mikołaj Dorożała, który w trakcie kampanii wyborczej zdecydowanie sprzeciwiał się budowie lotniska. Według Architekta, rodzi to poważne wątpliwości w zakresie bezstronności ministra.

"Ewentualne odrzucenie decyzji w drugiej instancji będzie skutkowało opóźnieniem o 3-4 lata! To postępowanie powinno być prowadzone z wyłączeniem osób pozostających w ewidentnym konflikcie interesów. Musimy pilnować tej sprawy" – napisał w serwisie X Architekt.

W związku z tym poseł chce dowiedzieć się od szefowej MKiŚ jakie działania podjęło ministerstwo w celu zapewnienia obiektywnego, merytorycznego procedowania w wyżej opisanej sprawie, z wyłączeniem osób pozostających w konflikcie interesów.

Czytaj też:
Poseł PO mówi o "przestępstwach" wokół CPK. Architekt zabrał głos
Czytaj też:
Papa o CPK: Wszystkie ekspertyzy stawiają inwestycję pod znakiem zapytania

Idź do oryginalnego materiału